chrome firefox opera safari iexplorer

В Україну повернули реліктову печатку князя Святослава

12 травня 2016 о 12:35

До України повернули реліквію, що належала князеві Київської Русі Святославу Ігоровичу (Хороброму). Артефакт – печатка, що датується Х століттям, повідомляє Радіо Свобода.

Це особиста річ князя Святослава. За словами істориків, на печатці зображений двозуб, який є прототипом українського тризуба. Печатка зроблена зі свинцю.

Від сьогодні реліквія зберігатиметься в Києві та вивчатиметься науковцями.

«Це двобічна свинцева булла, на якій з обох боків зображено знак Святослава. У кожного князя був індивідуальний знак, знаком Святослава є двозуб. Його син, Володимир Святославович, який додав третій зуб, утворив таким чином тризуб, що зараз є державним гербом України. Це видозмінений знак його батька» – зауважив старший науковий співробітник Інституту археографії та джерелознавства імені Михайла Грушевського Національної академії наук України Олег Однороженко.

radiosvoboda.org

 radiosvoboda.org

За попередніми даними, печатку знайшли на Старокиївській горі наприкінці 1982 року, відтоді печатка зникла. Історію її повернення тримають в секреті.

Для широкого загалу артефакт обіцяють представити приблизно через місяць.

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути