chrome firefox opera safari iexplorer

Опитування показало зв'язок між достатком сім'ї та успішністю учня в школі

21 червня 2016 о 12:55

Достаток сім'ї дає можливості для занять з репетиторами, а також вибору школи з більш кваліфікованими вчителями.  Успішність навчання в школі залежить від того, наскільки заможна сім'я учня — діти із заможних сімей, найімовірніше, краще вчаться в школі. Про це свідчать результати соціологічного дослідження «Соціально-економічний портрет студентів», проведеного компанією GfK Ukraine на замовлення аналітичного центру CEDOS, які наводить у своїй статті для DT.UA Оксана Онищенко.

Серед учасників опитування 13% мали репетитора з одного предмета, 46 — з кількох, взагалі не займалися додатково — 41%. Читайте також: У 2015 році за кордоном навчалися 53 тисячі українських студентів Результати опитування свідчать, що що роль репетиторів для відмінників не така велика: з тих, хто мав репетиторів, на бюджет змогли вступити 71%, а з тих, хто не мав, щасливими студентами-бюджетниками стали 67% .

А ось у «хорошистів» різниця відчутніша: серед тих, хто займався додатково з кількох предметів, на бюджет вступили 53%, а серед тих, хто не займався, — 40%. Ці дані піддають сумніву поширену думку, що сподіватися на школу не варто, що скласти успішно ЗНО і вступити на бюджет без занять із репетитором неможливо, зазначає Онищенко.

«Статки сім'ї — це можливості для додаткових платних занять з репетиторами, а також вибір школи з хорошою матеріальною базою та більш кваліфікованими вчителями (адже доплата вчителям і поліпшення матеріально-технічної бази відбувається, як правило, за рахунок батьківських „благодійних“ внесків, які по кишені далеко не всім)», — йдеться в статті. Нагадаємо, у нинішньому році Міністерство освіти і науки планує скоротити державне замовлення у ВУЗах на 10,8% порівняно з 2015 роком, заявила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути