chrome firefox opera safari iexplorer

Під Хотинською фортецею руйнується скеля

30 червня 2016 о 17:02

Хотинська фортеця із містечка Хотин у Чернівецькій області є одним із семи чудес України. Вона належить до числа найстаріших у Східній Європі фортифікаційних споруд, бо веде свій початок із X століття, а кам’яною фортеця стала ще з XIII-го.

Однак сьогодні більш як тисячолітня історія фортеці ризикує перерватися. Під дією погодних факторів, скеля, на якій стоїть фортеця, почала руйнуватися, повідомляє День.

«Вивітрювання скельної породи біля підніжжя фортеці найбільш помітне з боку річки Дністер. Воно розпочалося давно, але чомусь минулого року стало особливо інтенсивним, — коментує директор державного історико-архітектурного заповідника „Хотинська фортеця“ Єлизавета Буйновська. – Якщо ці процеси будуть розвиватися так само стрімко, це може спричинити руйнування фортеці».

Для з’ясування причин вивітрювання скельної породи та визначення необхідних запобіжних заходів, при «УкрНДІреставрація» торік було створено спеціальну робочу групу. Після проведення вишукувань у Хотині, вона мала розробити відповідну проектно-кошторисну документацію.

Попередньо її планували представити до кінця червня та за інформацією Є. Буйновської, для більш детального вивчення причин руйнації скелі у липні в Хотині планують провести нову низку фізико-хімічних та геологічних досліджень.

ВІДЕО про Хотинську фортецю можна подивитись тут.

20 липня

Інші дати
Народився Микола Базилівський (Базилевський)
(1909, с. Суботів, Черкаська область – 1993) – український публіцист, літературознавець, театрознавець.  
Розгорнути
Народилася Оксана Вікул
(1921, м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька область – 2001) – українська балерина. Славилася виконанням українських танців  власного укладу з модерним спрямуванням.  
«Чорнії брови, карії очі, Темні як нічка, ясні як день, Карії очі - чарі дівочі! Де ви навчились зводить людей.» (Костянтин Думитрашко)
Розгорнути