chrome firefox opera safari iexplorer

Під Хотинською фортецею руйнується скеля

30 червня 2016 о 17:02

Хотинська фортеця із містечка Хотин у Чернівецькій області є одним із семи чудес України. Вона належить до числа найстаріших у Східній Європі фортифікаційних споруд, бо веде свій початок із X століття, а кам’яною фортеця стала ще з XIII-го.

Однак сьогодні більш як тисячолітня історія фортеці ризикує перерватися. Під дією погодних факторів, скеля, на якій стоїть фортеця, почала руйнуватися, повідомляє День.

«Вивітрювання скельної породи біля підніжжя фортеці найбільш помітне з боку річки Дністер. Воно розпочалося давно, але чомусь минулого року стало особливо інтенсивним, — коментує директор державного історико-архітектурного заповідника „Хотинська фортеця“ Єлизавета Буйновська. – Якщо ці процеси будуть розвиватися так само стрімко, це може спричинити руйнування фортеці».

Для з’ясування причин вивітрювання скельної породи та визначення необхідних запобіжних заходів, при «УкрНДІреставрація» торік було створено спеціальну робочу групу. Після проведення вишукувань у Хотині, вона мала розробити відповідну проектно-кошторисну документацію.

Попередньо її планували представити до кінця червня та за інформацією Є. Буйновської, для більш детального вивчення причин руйнації скелі у липні в Хотині планують провести нову низку фізико-хімічних та геологічних досліджень.

ВІДЕО про Хотинську фортецю можна подивитись тут.

11 грудня

Інші дати
Андрій Сапєгін
1883 – український ботанік, селекціонер. Один із організаторів Одеської селекційної станції і Одеського сільськогосподарського інституту, один з керівників Інституту генетики АН СРСР, директор Інституту ботаніки АН УРСР. Одержав кілька високопродуктивних сортів озимої пшениці.
Розгорнути
Народився Андрій Яковлів
(1872, м. Чигирин, Черкаська область – 1955) – український історик права, автор численних праць зі звичаєвого, цивільного, карного, морського права, громадський і політичний діяч.
Розгорнути