chrome firefox opera safari iexplorer

Фортеця у Кам’янці-Подільськоу руйнується через воду

20 березня 2013 о 12:22

Міська влада Кам’янця-Подільського б’є на сполох: легендарна пам’ятка національного значення Стара фортеця, що є головною візиткою туристичного міста, руйнується через проникнення в кам’яну кладку води. Про це пише Голос України.

До речі, влітку 2011 року довготривалі проливні дощі прискорили руйнування Нової Західної вежі: обвал стіни донині не ліквідовано. Нинішня зима на Поділлі була сніжною, вологи багато. Чиновники висловлюють побоювання, що може впасти ще один мур — стіна між Новою Східною та Папською вежами, яку нині визнано аварійною.

Як повідомив місцевим ЗМІ заступник міського голови Василь Сукач, згадану ділянку не так давно реставрували — у 1999 році. Проте ці роботи, як і на зруйнованій Новій Західній, провели неякісно, заявляє він.

Зими з перепадами температур оголили проблему. Тала вода, дощі постійно потрапляли всередину стіни, від чого вона набубнявіла.

Місцева влада вже віднайшла 100 тисяч гривень у бюджеті розвитку міста для того, щоб почати ліквідацію аварійного стану згаданої частини пам’ятки.

Стара фортеця має ще й інші аварійні ділянки, тому було прийнято рішення щороку виділяти кошти для її збереження. Але місту з досить скромним бюджетом не під силу утримувати пам’ятку національного значення.

Нагадаємо: після руйнації Нової Західної вежі її оглянув Президент Віктор Янукович, котрий запевнив про державну підтримку для її відновлення. Та його розпорядження про виділення коштів донині не виконано. Три з гаком мільйони гривень виділили лише на папері, але до постраждалої пам’ятки вони так і не дійшли.

Не названо також винуватців неякісної реставрації, на яку було витрачено кошти держбюджету.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути