chrome firefox opera safari iexplorer

Рівненське Полісся кличе на унікальний фестиваль «Бурштиновий шлях»

24 червня 2016 о 13:18

Одним із брендів Рівненського Полісся є «кукушка» — найдовша в Європі (106 км) діюча вузькоколійка, яка з’єднує село Антонівку та райцентр Зарічне.

Вона не раз опинялася під загрозою повної зупинки — то через економічну ситуацію на Укрзалізниці, то через бурштинників, які регулярно підмивають колію.

Але ентузіасти на Рівненщині використали «кукушку» для популяризації зеленого та екстремального туризму, пише Україна молода. 

У 2010 році в Антонівці був започаткований регіональний відкритий етнотурфест «Бурштиновий шлях». Останні два роки фестиваль був поставлений на паузу — війна та невизначеність ситуації в державі не сприяли розвитку туристичних проектів. Але найближчими вихідними «кукушка» знову покличе шанувальників ретро, провінційної екзотики та народних ремесел на Полісся.

Головна сцена фестивалю розташується в Антонівці, де існує Музей вузькоколійної залізниці. Також передбачені екскурсії в депо, де «живе» «кукушка». На час фестивалю будуть і екскурсійні маршрути до станції Біла, звідки гужовим транспортом можна дістатися до надзвичайно цікавих місцин поліської глибинки: містичного поховання у лісі під назвою «Луковські хрести», унікального дерев’яного залізничного мосту через річку Стир, паромної переправи та озера Білого, дна якого не змогли дістатися навіть водолази.

Але головне дійство розгорнеться все-таки у фестивальному містечку. Кожне село тут готує свою експозицію, де виставлені найкращі вироби сільських майстрів, від яких очі розбігаються, на столах — «фірмові» поліські страви від вареників із чорницею (якраз відкрився сезон) та білих маринованих грибочків до поліського делікатесу — мацика (в’ялене м’ясо зі спеціями, яке півроку «готується» під сволоком).

Так само кожне село презентує свої фольклорні здобутки, тож біля кожної імпровізованої «садиби» пісні і танці лунають із самого ранку до ночі. В рамках фестивалю передбачені і майстер-класи з народних ремесел, які ще збереглися на Поліссі, та крамнички оригінальних сувенірів у народному стилі. Буде і традиційний «бурштиновий вагончик», де вироби із сонячного каменю презентуватиме поки що єдине на Рівненщині приватне підприємство «Сонячне ремесло», яке видобуває бурштин.

Цьогорічний «Бурштиновий шлях» вийшов на міжнародний рівень — учасником культурної програми стане фольклорний колектив «Криниця» із сусідньої Білорусі. Також на фестиваль приїдуть представники Європейської асоціації зі збереження вузькоколійних залізниць.

«Сама концертна програма буде дуже насичена. Спеціальними гостями фестивалю буде Діля (Єдуард Приступа), наш друг із часу спільної участі колективу «Надвечір’я» із Володимиреччини у проекті «Фольк-Muzik», гурти «Шабля» та «Друже музико», лірники Андрій Ляшук та Ярема Шевчук, а також Театр вогню. Другий день матиме назву «Полісся в полотні», в рамках якого плануємо провести ексклюзивний показ-дефіле полісянок в автентичних строях та презентувати народний поліський духовий інструмент «бекач». Також запрошую до співпраці дизайнерів в етностилі, творчі студії, колективи та виконавців, майстрів народної творчості. Буде і ще багато цікавинок, які можна побачити лише на Поліссі», — говорить начальник відділу культури і туризму Володимирецької РДА Людмила Босик.

Отож, якщо ви ще не вирішили, де провести вихідні, шукайте на карті Антонівку! У вас є шанс на три дні зануритися в неповторну атмосферу фольклорного дійства, приправлену поліською гостинністю та помножену на враження від робіт численних народних майстрів, проїхатися «кукушкою» і ще раз закохатися в Полісся.

26 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Бортнянський
(1751, м. Глухів, Сумська область – 1825) - український композитор і диригент. Спільно з Березовським М.С. створив новий тип хорового концерту. Церковно-вокальний стиль Д.Бортнянського є вершиною тогочасного мистецтва.
Як славен наш Господь в Сіоні, Не може висловить язик, Великий в небесах на троні, Всесильний пан земних владик. Один Господь, один Ти славний, В сонячнім світлі й блиску зір явний! (Дмитро Бортнянський)
Розгорнути