chrome firefox opera safari iexplorer

Тернопільська облрада перевірить законність передачі Почаївської лаври УПЦ МП

22 липня 2016 о 11:12

У Тернопільській облраді створили комісію щодо перевірки законності передачі храмового комплексу Почаївської лаври представникам УПЦ Московського патріархату.

Про це IA ZIK повідомили у прес-службі облради.

Як зазначається, до складу комісії увійшли представники усіх фракцій обласної ради.

Нагадаємо, Тернопільська облрада неодноразово зверталася до Президента і Верховної ради України з проханням повернути Почаївську лавру у власність держави.

У зверненнях ідеться про те, що розпорядженням уряду Віктора Януковича від 17 липня 2003 року, попри позицію громадськості, споруди Почаївської лаври виключили зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

У грудні того ж року комплекс споруд передали в безкоштовне користування представникам Української православної церкви Московського патріархату. Договір діє 49 років – до 1 січня 2052 року.

Депутати закликали вище керівництво держави скасувати розпорядження Кабінету міністрів 2003 року та повернути Почаївській лаврі попередній правовий статус.

16 жовтня

Інші дати
Народився Петро Григоренко
(1907, с.Борисівка, Запорізька область - 1987) – радянський генерал-майор, правозахисник. Виступав на захист кримських татар та інших депортованих народів. У 1964 за легальну правозахисну діяльність розжалуваний у рядові і позбавлений всіх державних відзнак, перебував у радянських тюрмах, таборах.
Розгорнути
Народився Олександр Митрак
(1837, с.Плоске, Закарпатська область – 1915) – український (русинський) письменник, фольклорист і етнограф. Поезії, етнографічні нариси присвячені життю, побуту та звичаям закарпатських горян («Домашній быт угро-русского крестьянина», «Сенокосы в угро-руссов», «Народная свадьба угорских русинов»). Видав «Русско-мадьярскій словарь» та «Мадьярско-русскій словарь».
Розгорнути