chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові відкрили виставку «Марципанові історії»

01 липня 2016 о 11:26

Марципан — особливі солодощі, що мають давню історію та неабияку популярність в Італії, Чехії та бага­тьох інших країнах. Цьому солодкому десерту присвячена низка музеїв по всій Європі та сотні легенд та історій.

Вирішили і у Львові започаткувати власну марципанову історію, пише Україна молода. 

Лялькарі та письменники, об’єднавшись із кондитерами «Майстерні Марципану», днями розповіли свої легенди й оповідання. Марципан, до слова, любили згадувати у своїх казках Ганс Христіан Андерсен та брати Грімм.

«Ця виставка унікальна вже тим, що в її площині відбувається взаємодія трьох стихій мистецтва — література, мистецтво художньої ляльки та арт-фуд», — каже організатор незвичайного експерименту Лана Малкова-Мостова. Майстрині створили ляльки, що розповідають історії марципану, кондитери доповнили експозицію солодкими їстівними шедеврами, а письменники поставили фінальний акорд — цікавими історіями та есе.

Серед експонатів — лялькові макаруни, аптекар, монарх зі сходу і ведмедики. Їх створення потребувало просто ювелірної точності.

Кожен автор працював у своєму стилі та використовував ті матеріали, які для нього є найзручнішими: пап’є-маше, полімерну глину чи моделін. Свої марципанові історії представили, зокрема, Катерина Кирилова, Олена Цілуйко, Оксана Весна. А доповнили їх цікавими та душевними текстами письменниці, серед яких Ніка Нікалео, Дарія Корній, Галина Вдовиченко.

Коротенькі оповідання-«біографії» для кожної ляльки вигадували письменниці з Львівського жіночого літературного клубу.

Диво-виставка у Львові — до кiнця серпня.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути