chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні зруйновано 97% доріг, — міністр інфраструктури

11 липня 2016 о 10:44

В Україні з 170 тис. кілометрів доріг зруйновано 97%. Найбільш катастрофічна ситуація склалася на півдні і сході країни, а також у Карпатах, повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, пише DT.UA. 

«Ми маємо абсолютно зруйнований південь, не те що асфальту – основи не залишилося, тобто все знищено, ми маємо трагічну ситуацію і в Карпатах, і це нам завжди болить, коли фантастичні пейзажі, фантастичні села, відмінна можливість для зеленого туризму, а люди просто не можуть елементарно дістатися. У нас проблеми і з сходом України, де військові дії з Російською Федерацією, ми маємо зруйновані дороги військовою технікою. Це теж предмет нашого занепокоєння, ми намагаємося рівномірно інвестувати ( в ремонт доріг – ред.) по всій Україні», — повідомив Омелян в інтерв'ю «Еспрессо ТБ».

За його словами, рівень розвитку дорожнього господарства зокрема і транспортної інфраструктури в цілому у країні знаходиться на рівні 1990-х років.

«Ми, на жаль, застигли в 1990-х роках, з нереформованою „Укрзалізницею“, з нереформованими морськими портами, автодорожнім господарством, річковим господарством», — підкреслив міністр.

Омелян заявив, що 2016 рік має стати переломним для дорожнього господарства країни. «Я сподіваюся, що цей рік повинен бути переломним для українських доріг, як мінімум є воля прем'єр-міністра, є, я вірю, бажання народних депутатів, яким теж треба звітувати перед своїми виборцями, яким теж треба показати якісний результат своєї роботи. А дороги, за опитуваннями, іноді на другому місці після безпеки або завершення воєнних дій, на третьому — після питання охорони здоров'я», — сказав Омелян.

За його словами, в цьому році на ремонт доріг виділена рекордна сума бюджетних коштів на ремонт доріг.

«В цьому році завдяки зусиллям уряду Яценюка ми маємо 19 мільярдів. Це – рекордна сума для України, такого ще не було, як мінімум, останні 5 років точно. Наше завдання – максимально ефективно їх освоїти і реформувати „Укравтодор“, створивши дорожній фонд, щоб у наступному році ми перейшли до системної роботи», — зазначив міністр.

В інтерв'ю ZN.UA новий міністр інфраструктури Володимир Омелян зазначав, що сподівається на створення Дорожнього фонду, який буде акумулювати кошти на ремонт доріг. Омелян зазначив, що «той варіант фінансування доріг, який існує і передбачає виділення коштів лише державного бюджету, при низькому контролі за їх використанням, проблем з нашими дорогами не вирішить ніколи».

Розділи: Суспільство

28 жовтня

Інші дати
День визволення України від фашистських загарбників
Указ Президента незалежної України № 836 від 20-го жовтня 2009-го року
Розгорнути
Народився Майк (Михайло) Йогансен
(1896, м. Харків - 1937) – український поет. Автор збірок віршів “Д’горі”, “Революція”, “Пролог до комуни”, “Доробок”, «Ясен», та ін.
Непереможні хмари-гори Ломились, падали, росли В архіпелаги неозорі. і птиці линули в імлі. То вчора думка гасла в морі її навіки завезли Все вище,вище,вище д"горі Сереброкрилі кораблі» (Майк Йогансен)
Розгорнути