chrome firefox opera safari iexplorer

З Феодосії до Москви вивезли 38 картин Айвазовського

13 липня 2016 о 09:53

З Феодосійської галереї Івана Айвазовського вивезли 38 картин на виставку в Третьяковській галереї в Москві.

Про це повідомляє «РІА Новості».

Стверджується, що картини перебуватимуть у Москві весь виставковий цикл, до наступного року.

За словами так званого «міністра культури» окупованого Криму Аріни Новосельської, картини марініста Айвазовського застраховані на суму понад 2 млн. доларів США. Новосельська обіцяє, що вже у 2017 році, з нагоди 200-річного ювілею художника-марініста, картини повернуть до Феодосії.

За даними Міністерства культури України, в музейних фондах анексованого Росією Криму станом на 1 січня 2014 року зберігалося 925 тисяч 916 одиниць музейних експонатів, а в Севастополі їх було 321 тисяча 444 одиниць.

Гаазька конвенція, яка була ратифікована і Україною, і Росією, забороняє вивезення та експлуатацію культурних об'єктів на окупованих територіях і зобов'язує повернути цінності, якщо вони були звідти вивезені.

16 жовтня

Інші дати
Народився Петро Григоренко
(1907, с.Борисівка, Запорізька область - 1987) – радянський генерал-майор, правозахисник. Виступав на захист кримських татар та інших депортованих народів. У 1964 за легальну правозахисну діяльність розжалуваний у рядові і позбавлений всіх державних відзнак, перебував у радянських тюрмах, таборах.
Розгорнути
Народився Олександр Митрак
(1837, с.Плоске, Закарпатська область – 1915) – український (русинський) письменник, фольклорист і етнограф. Поезії, етнографічні нариси присвячені життю, побуту та звичаям закарпатських горян («Домашній быт угро-русского крестьянина», «Сенокосы в угро-руссов», «Народная свадьба угорских русинов»). Видав «Русско-мадьярскій словарь» та «Мадьярско-русскій словарь».
Розгорнути