chrome firefox opera safari iexplorer

З Феодосії до Москви вивезли 38 картин Айвазовського

13 липня 2016 о 09:53

З Феодосійської галереї Івана Айвазовського вивезли 38 картин на виставку в Третьяковській галереї в Москві.

Про це повідомляє «РІА Новості».

Стверджується, що картини перебуватимуть у Москві весь виставковий цикл, до наступного року.

За словами так званого «міністра культури» окупованого Криму Аріни Новосельської, картини марініста Айвазовського застраховані на суму понад 2 млн. доларів США. Новосельська обіцяє, що вже у 2017 році, з нагоди 200-річного ювілею художника-марініста, картини повернуть до Феодосії.

За даними Міністерства культури України, в музейних фондах анексованого Росією Криму станом на 1 січня 2014 року зберігалося 925 тисяч 916 одиниць музейних експонатів, а в Севастополі їх було 321 тисяча 444 одиниць.

Гаазька конвенція, яка була ратифікована і Україною, і Росією, забороняє вивезення та експлуатацію культурних об'єктів на окупованих територіях і зобов'язує повернути цінності, якщо вони були звідти вивезені.

24 квітня

Інші дати
Народився Дмитро Білоус
(1920, с.Курмани Сумська область - 2004) - український поет, перекладач, літературний критик, громадський діяч. Лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка за книгу «Диво калинове».
Вдягла весна мережану сорочку У день святий звільнившись од турбот І підіймає волошкові очі До віщих, до церковних позолот; Душа стає в цю днину молодою, Забувши, що слова бувають злі І помняться старання добротою, На щедрому пасхальному столі. (Вадим Крищенко)
Розгорнути
Народився Олександр Духнович
(1803, с. Тополі, Словаччина – 1865) - український письменник, культурний діяч, педагог.
Розгорнути