chrome firefox opera safari iexplorer

27 серпня на нічному небі можна буде побачити рандеву Венери і Юпітера

25 серпня 2016 о 14:55

Дві яскраві планети у нічному небі – Венера і Юпітер, танцюватимуть разом 27 серпня 2016 року. Спостерігачі нічного неба отримають шанс побачити ці планети у надзвичайно близькій конфігурації. Наступного разу подібне явище відбудеться аж у 2065.

Про це повідомила у коментарі IA ZIK голова Львівського астрономічного товариства, кандидат фізико-математичних наук, доцент НУ «Львівська політехніка» Любов Янків-Вітковська.

«Спостерігати за цим явищем можна буде навіть без телескопів. Треба подивитися на західне небо, незадовго після заходу сонця. Обидві планети будуть лежати тільки на 5 градусів над горизонтом близько 30 хвилин після заходу Сонця в яскравих сутінках. Венера буде світити яскравіше прямо над Юпітером. Якщо витягнути руку і стиснути кулак (нижня його частина буде на горизонті, а верхня становитиме 10 градусів), то на висоті 5 градусів над горизонтом можна спостерігати за цим явищем, яке науковці назвали парад планет або рандеву Венери і Юпітера», – розказала Любов Янків-Вітковська.

За її словами, планети Венера і Юпітер підсвічуються завдяки промінню Сонця, тому вони такі яскраві. «Це явище можна поспостерігати впродовж кількох днів. Науковці в цей час можуть досліджувати фізичні параметри планет, а для звичайних спостерігачів – це нагода зазирнути в астрономічні довідники, почитати про інші зірки, які їх оточують», – зазначила пані Янків-Вітковська.

Вона пояснила, що науковці про це говорять голосно, тому що хочуть популяризувати науку про небо. «Ми живемо на планеті Земля в унікальних умовах. Проте знаємо, що приблизно за 6 млрд років Сонце, яке дає нам світло і життя, може вигоріти і згаснути. Тому науковці вивчають планети Сонячної системи та інших зоряних систем з перспективою переселення людства на інші планети. Але 6 млрд років – це дуже великий період часу. Попри це, таке явище як рандеву планет, є дуже цікавим для дослідження, адже планети будуть у дуже тісній близькості одна від одної», – додала науковець.

Розділи: Довкілля

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути