chrome firefox opera safari iexplorer

Старшокласники вчитимуть про встановлення радянського тоталітарного режиму

11 серпня 2016 о 19:29

З 2016—2017 навчального року старшокласники навчатимуться за новими програмами з Історії України.

Про це повідомляє Українська правда. Життя, посилаючись на Український інститут національної пам’яті, який ініціював внесення змін до шкільної програми.

Вперше в старших класах вводяться практичні заняття з уроками узагальнення та тематичного оцінювання.

Виділено в окремі теми українську революцію 1917—1921 років.

"Тепер період масових репресій та великого терору в Україні здобув справедливу назву – «Встановлення й утвердження радянського тоталітарного режиму (1921—1939 рр.)», – йдеться у прес-релізі Інституту пам’яті.

У програмі виокремлено і розширено, зокрема, такі події, поняття, факти та терміни: бій під Крутами; етапи трудової та політичної еміграції; війни радянської Росії з Українською Народною Республікою; радянська окупація України; Акт відновлення Української Держави; внесок українського народу у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні; українці у військових формуваннях держав Об’єднаних Націй; вводиться поняття «депортація» (депортація з Криму кримських татар та інших народів, а також масові депортації етнічних українців з Польщі в 1944—1946 роках) та багато іншого.

Крім того, школярі будуть вивчати низку історичних постатей та персоналій, які сприяли розбудові України. Зокрема, у переліку М. Міхновський, Є. Чикаленко, І. Шраг, А. Шептицький, М. Грушевський, В. Винниченко, С. Єфремов, В. Мудрий, Є. Коновалець, А. Волошин, С. Бандера та Р. Шухевич.

Розділи: Новини освіти

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути