chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії Великої Вітчизняної війни перейменують

18 травня 2015 о 10:10

Музей історії Великої Вітчизняної війни буде перейменовано у зв'язку з набуттям чинності законів про декомунізацію. Про це заявив віце-прем'єр-міністр культури В'ячеслав Кириленко, повідомляє прес-служба КМУ.

«Перед прийняттям остаточного рішення відбудеться громадське обговорення нової назви музею. назва, яка може бути прийнятною, — Музей історії України у Другій світовій війні», — зазначив Кириленко.

Також він зауважив, що до назви можуть бути внесені корективи.

«Експозиція цього музею має представити і поточний українсько-російський військовий конфлікт, в якому Україна боронить свою незалежність», — додав Кириленко.

Як відомо, 15 травня президент Петро Порошенко підписав закони про декомунізацію — «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки»; «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917—1991 років»; «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939—1945 років» та «Про правовий статус і пам'ять борців за незалежність України у ХХ столітті».

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути