chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпрі презентують виставку скульптур із брухту

03 серпня 2016 о 19:43

Справді незвичайну виставку нині готують до презентації на Монастирському острові у Дніпрі у рамках фестивалю «Стопудівка-2016». Її автори — співробітники української промислової корпорації «Інтерпайп», що спеціалізується на виробництві безшовних труб і залізничних коліс, які постачають до понад 80 країн. Як бачимо, якимось мистецтвом тут і не пахне.

Якщо, звісно, не називати мистецтвом уміння виготовляти якісну і затребувану в усьому світі продукцію.

Але промисловці віднедавна стали виявляти неабияку творчу уяву там, де цього, здавалося б, слід очікувати найменше, — у брухті, переробкою якою теж традиційно займаються в корпорації. Поступово це мистецтво стало масовим настільки, що почали визначати кращі витвори.

З нагоди нещодавнього Дня металурга до Дніпра навіть приїздив відомий своїми роботами саме з брухту скульптор з Одеси Кирило Максименко, який особисто визначав найкращих серед учасників конкурсу, що проводять щорічно.

Тварини і птахи, герої з мультфільмів, квіти та абстрактні інсталяції, макети споруд, кораблі й навіть НЛО — чого тільки не придумає невгамовна творча душа.

Проте цього року Кирило Максименко назвав справжнім шедевром... сов.

«Сова з лопати взагалі поза конкуренцією. Подивіться, як органічно і красиво поєднана металева стружка, дріт і зламана лопата. Автор не фарбував скульптуру і зберіг натуральну фактуру, що надає арт-об’єкту особливий шарм», — зазначив скульптор.

На Монастирському острові така виставка експонується вперше, засвідчуючи, що і в непотребу є душа, неповторна і загадкова.

17 жовтня

Інші дати
17 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів
Розгорнути
Народився Володимир Жаботинський
(1880, м. Одеса – 1940) – єврейський письменник і публіцист, ідеолог та один з лідерів сіоністського руху.
Розгорнути
Народився Яків Головацький
(1814, с. Чепелі, Львівська область – 1888), український лінгвіст, етнограф, фольклорист, поет, священик і педагог. Співзасновник об»єднання «Руська трійця», співавтор збірника «Русалка Дністровая». Найважливіша праця «Народні пісні Галицької і Угорської Русі. кн. 1-4.»
Солоденька рідна мово, Як би-м тя рад вчути! Із глубини серця свого Рад би-м піснь добути. Проспіваю співаночки, Де-но які знаю, Як би-м учув голосочок Із рідного краю. (Яків Головацький)
Розгорнути