chrome firefox opera safari iexplorer

Зоряний дощ в небі над Україною: де і як дивитися

12 серпня 2016 о 20:06

З 11 по 13 серпня жителі України спостерігатимуть метеорний потік Персеїди: за годину можуть впасти до 200 зірок. Про це повідомляє Укргідрометцентр.

На сьогоднішню ніч — з 12 на 13 серпня, припадає пік зорепаду. Найкраще «зоряний дощ» буде видно з 22.00 години до опівночі. За годину падатиме до 170 метеорів, тому можна встигнути загадати не одне заповітне бажання падаючій зірці.

Як радять дослідники, щоб побачити зорепад, спочатку треба знайти на небі сузір'я Персея — воно в центрі східної частини неба, трохи вище зоряного скупчення Плеяди.

Щоб побачити «зоряний дощ», не потрібно жодних додаткових приладів. Навіть навпаки — підзорні труби й біноклі обмежать поле зору. Крім того, знавці радять обрати місце подалі від яскравого світла — поле або пагорб підійдуть для спостереження якнайкраще.

Потік Персеїди був відомий ще дві тисячі років тому — про нього говорить китайський літопис, що датується 36 роком н.е. Однак.ю офіційним першовідкривачем вважається математик Адольф Кетле, який повідомив про своє відкриття в 1835 році.

Цей метеорний потік щороку з'являється в серпні з боку сузір'я Персея у час, коли Земля проходить через пиловий слід розбитих комет Свіфта-Туттля. Найдрібніші частинки, розміром з піщинку, згорають в земній атмосфері, утворюючи «зоряний дощ».

Розділи: Довкілля

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути