chrome firefox opera safari iexplorer

Гендиректор Софії Київської: Жодної музики, танців, гучних виступів тут бути не може!

22 вересня 2016 о 12:29

Коментуючи повідомлення «UA:Перший» про те, що церемонію відкриття «Євробачення-2017» планують провести на території Національного заповідника «Софія Київська», генеральний директор Софії Неля Куковальська зазначила, що стоятиме на захисті пам’яткоохоронних вимог, а тому «жодної музики, танців, гучних виступів тут бути не може».

Про це пише День.

«До нас приїжджали представники оргкомітету конкурсу, походили по території заповідника, подивилися. Я їм чітко сказала: жодної музики, танців, гучних виступів тут бути не може! Мені здається, що йдеться про закритий VIP-прийом для невеликої кількості людей — це все, що може тут бути. Собор не буде задіяний для цього. Йшлося тільки про територію заповідника, і то подія має тривати недовго — годину чи півтори. Але жодного документа, що регламентує сценарій, я не бачила. Гадаю, організатори і самі ще не виробили його для себе. Втім, не думаю, що тут буде щось спонтанне, що виходить за межі пам’яткоохоронних вимог. Поки немає документів — немає про що говорити. Цієї п’ятниці я зустрічатимуся з Діаною Поповою (директор департаменту культури КМДА. — Авт.) і спробую прояснити це питання. Якщо плануватиметься щось, що хоч трохи шкодитиме пам’яткам або території, я перша стоятиму на захисті Софії», — зазначила пані Куковальська.

Нагадаємо, днями відбулася робоча зустріч представників Європейської мовної спілки, мовника-організатора Національної телекомпанії України, Київської міської державної адміністрації та Стокгольма (місце, що приймало конкурс торік), на якій обговорили, як у Києві навесні 2017 року пройде офіційне відкриття Євробачення.

По підсумках на сайті телеканалу UA:Перший повідомили, що церемонію відкриття планують провести на території Національного заповідника «Софія Київська». На сайті цитують заступника голови КМДА Олексія Резнікова: «Софія Київська зараз не діє як храм — це музей. Тому ми не порушимо жодних релігійних почуттів вірян». Олексій Резніков додав, що на Софійській площі встановлять екрани, на яких транслюватиметься церемонія.

На сайті UA:Першого пояснюють, що церемонія відкриття — це подія, яка зазвичай проходить за шість днів до фіналу Євробачення, всіх учасників вітають організатори та перші особи міста, що приймає конкурс. Потім делегації відправляються до Євроклубу на офіційну вечірку з нагоди відкриття (тут, на щастя, планують обійтися без пам’яток ЮНЕСКО, цю локацію хочуть розташувати на території конгресно-виставкового центру «Парковий»).

Церемонії відкриття передує медіаподія під назвою «Червона доріжка», на яку зберуться делегації всіх країн-учасниць пісенного конкурсу, преса та фанати. Її планують провести на Софійській площі.

11 січня

Інші дати
Народився Рейнгольд Глієр
(1875, м. Київ – 1956) - композитор, диригент, педагог, доктор мистецтвознавства. Автор балету «Тарас Бульба», симфонічної картини-балету «Запорожці» та ряду інших творів за поемами Т.Шевченка.
«Я верю в то, что мы, то есть наш народ, будет жить страшно долго. Не сто, не двести, не тысячу лет, а гораздо дольше. Я верю, что он станет лучше, ближе к идеалу и в конце концов станет совершенным. Так же и с музыкой» (Рейнтгольд Глієр)
Розгорнути
Народилася Тетяна Садовська-Тимківська
(1888, м. Чернігів - 1991) - українська актриса. Ролі: Маруся, Проня ("Маруся Богуславка", "За двома зайцями" М. Старицького) та ін.
Розгорнути
Народився Василь Нагірний
(1848, с. Гірне Львівської обл. - 1921) - український архітектор та громадський діяч. У 1882-1918 рр.кожна четверта церква у Галичині була побудована за його проектом (понад 200). Засновник товариства "Славія", "Народна торгівля", "Сокіл", "Зоря", "Народна гостиниця".
Розгорнути