chrome firefox opera safari iexplorer

Оскар 2017: від України за номінацію змагатимуться три фільми

01 вересня 2016 о 10:21

Український Оскарівський комітет оголосив картини, які в цьому році будуть боротися за право бути висунутим на «Оскар» від України в категорії «Кращий іноземний фільм». Цього року три претенденти - «Гніздо Горлиці» Тараса Ткаченка, «Пісня пісень» Єви Нейман і «Українські шерифи» Романа Бондарчука. Єдиного претендента від України оголосять 9-го вересня за результатами голосування Українського оскарівського комітету.

Оскар 2017 Україна

«Гніздо горлиці» 

«Гніздо горлиці» — історія про українську жінку Дарину (Риму Зюбіна), яка вирушила до Італії для того, щоб знайти роботу і прогодувати свою сім'ю в Україні. Поки вона заробляє гроші за кордоном, її сім'я в Україні поступово розвалюється, а зовсім юна дочка вагітніє від хлопця, який не збирається з нею одружуватися. Крім цього в Італії Дарина зустрічає чоловіка. Між ними починаються любовні відносини. Коли Дарина повертається з Італії вона виявляє, що теж вагітна.

В основі картини роман чернівецького письменника Василя Мельника. Світова прем'єра фільму відбулася в липні на Одеському кінофестивалі. Стрічка отримала нагороду ОМКФ як «Кращий фільм» в національній секції.

Оскар 2017 Україна

«Пісня пісень»

«Пісня пісень» — екранізацією знаменитого роману Шолом-Алейхома. У невеликому єврейському містечку малолітні Бузя і Шимек, живучи по сусідству, кожен день грають в принца і принцесу. Розруха і бідність сприяють від'їзду Шимека на навчання в далекі краї. По закінченню семи років, здавалося б, молодий хлопець вже не повернеться в рідну домівку, якби не новина про те, що його дитяча любов, Бузя, зібралася заміж.

Картина Єви Нейман отримала відразу дві нагороди Одеського кінофестивалю в 2015 році — «Приз журі» в міжнародній секції та «Кращий фільм» в національному конкурсі.

Оскар 2017 Україна

«Українські шерифи»

«Українські шерифи» — документальна картина. Це історія про те, як в маленькому українському селі двоє чоловіків беруть на себе зобов'язання шерифів, наглядачів за порядком. Шерифи рятують жінку від анаконди, вселяють бездомного Колю в порожній будинок — щоб він, нарешті, став людиною, вберігають неграмотного Індіанця від неминучого арешту. На сході країни йде війна. Чоловікам приходять повістки в армію. Діти пишуть листи воїнам і збирають передачі з консерваціями і теплими шкарпетками. Країна для цих людей — це їхнє село.

Фільм завоював спеціальний приз журі знаменитого Амстердамського кінофестивалю документальних фільмів (IDFA).

Джерело: tochka.net
Розділи: Новини культури

29 листопада

Інші дати
Народився Григорій Квітка-Основ’яненко
(1778, с.Основа, нині – м. Харків – 1843) – український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч. Основоположник художньої прози і жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Найвидатніші твори – «Конотопська відьма», «Маруся», «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-Денщик».
«Як говоримо, так і писати треба» (Григорій Квітка-Основ’яненко)
Розгорнути
Народився Григорій Косинка
(1899, с.Щербанівка, Київська область - 1934) — український письменник. Автор творів «На золотих богів», «Заквітчаний сон», «В житах», «Політика», «Фавст», Серце» та ін.
Розгорнути