chrome firefox opera safari iexplorer

Оскар 2017: від України за номінацію змагатимуться три фільми

01 вересня 2016 о 10:21

Український Оскарівський комітет оголосив картини, які в цьому році будуть боротися за право бути висунутим на «Оскар» від України в категорії «Кращий іноземний фільм». Цього року три претенденти - «Гніздо Горлиці» Тараса Ткаченка, «Пісня пісень» Єви Нейман і «Українські шерифи» Романа Бондарчука. Єдиного претендента від України оголосять 9-го вересня за результатами голосування Українського оскарівського комітету.

Оскар 2017 Україна

«Гніздо горлиці» 

«Гніздо горлиці» — історія про українську жінку Дарину (Риму Зюбіна), яка вирушила до Італії для того, щоб знайти роботу і прогодувати свою сім'ю в Україні. Поки вона заробляє гроші за кордоном, її сім'я в Україні поступово розвалюється, а зовсім юна дочка вагітніє від хлопця, який не збирається з нею одружуватися. Крім цього в Італії Дарина зустрічає чоловіка. Між ними починаються любовні відносини. Коли Дарина повертається з Італії вона виявляє, що теж вагітна.

В основі картини роман чернівецького письменника Василя Мельника. Світова прем'єра фільму відбулася в липні на Одеському кінофестивалі. Стрічка отримала нагороду ОМКФ як «Кращий фільм» в національній секції.

Оскар 2017 Україна

«Пісня пісень»

«Пісня пісень» — екранізацією знаменитого роману Шолом-Алейхома. У невеликому єврейському містечку малолітні Бузя і Шимек, живучи по сусідству, кожен день грають в принца і принцесу. Розруха і бідність сприяють від'їзду Шимека на навчання в далекі краї. По закінченню семи років, здавалося б, молодий хлопець вже не повернеться в рідну домівку, якби не новина про те, що його дитяча любов, Бузя, зібралася заміж.

Картина Єви Нейман отримала відразу дві нагороди Одеського кінофестивалю в 2015 році — «Приз журі» в міжнародній секції та «Кращий фільм» в національному конкурсі.

Оскар 2017 Україна

«Українські шерифи»

«Українські шерифи» — документальна картина. Це історія про те, як в маленькому українському селі двоє чоловіків беруть на себе зобов'язання шерифів, наглядачів за порядком. Шерифи рятують жінку від анаконди, вселяють бездомного Колю в порожній будинок — щоб він, нарешті, став людиною, вберігають неграмотного Індіанця від неминучого арешту. На сході країни йде війна. Чоловікам приходять повістки в армію. Діти пишуть листи воїнам і збирають передачі з консерваціями і теплими шкарпетками. Країна для цих людей — це їхнє село.

Фільм завоював спеціальний приз журі знаменитого Амстердамського кінофестивалю документальних фільмів (IDFA).

Джерело: tochka.net
Розділи: Новини культури

16 жовтня

Інші дати
Народився Петро Григоренко
(1907, с.Борисівка, Запорізька область - 1987) – радянський генерал-майор, правозахисник. Виступав на захист кримських татар та інших депортованих народів. У 1964 за легальну правозахисну діяльність розжалуваний у рядові і позбавлений всіх державних відзнак, перебував у радянських тюрмах, таборах.
Розгорнути
Народився Олександр Митрак
(1837, с.Плоске, Закарпатська область – 1915) – український (русинський) письменник, фольклорист і етнограф. Поезії, етнографічні нариси присвячені життю, побуту та звичаям закарпатських горян («Домашній быт угро-русского крестьянина», «Сенокосы в угро-руссов», «Народная свадьба угорских русинов»). Видав «Русско-мадьярскій словарь» та «Мадьярско-русскій словарь».
Розгорнути