chrome firefox opera safari iexplorer

Проект бюджету підготовлений в традиціях «уряду двієчників» та уряду зовнішнього управління, — Томенко

15 вересня 2016 о 11:22

На думку лідера Громадського руху «Рідна країна» Миколи Томенка, у справі з підготовкою Державного бюджету на 2017 рік уряд Гройсмана демонструє найгірші традиції попередніх урядів Азарова та Яценюка, таким чином підтвердивши, що це – черговий «уряд двієчників» та зовнішнього управління.

Він нагадав, що згідно зі ст. 96 Конституції України, Кабінет Міністрів не пізніше 15 вересня кожного року подає до Верховної Ради України проект закону про Державний бюджет України на наступний рік. Разом із проектом закону подається доповідь про хід виконання Державного бюджету України поточного року.

«Отож, уряд Гройсмана до останньої хвилини тягнув з формуванням бюджету на наступний рік. Очевидно, що цей бюджет буде, м’яко кажучи, не зовсім в інтересах української економіки, зважаючи на те, що щойно з’явилося рішення МВФ про погодження третього траншу допомоги Україні, на що так очікувала українська влада, і, традиційно, ми не знаємо зобов’язань нашої країни за цей транш МВФ», – зауважив М. Томенко.

«З іншого боку, сам факт того, що Кабінет Міністрів 15 вересня, тобто в останній передбачений законодавством день, лише після обіду розглядатиме цей бюджет, а потім, очевидно, доопрацьовуватиме, і зайде він у Верховну Раду з формальної точки зору ніби правильно (в останні хвилини 15 вересня), змушує думати про те, що і голосуватимуть у парламенті за цей бюджет так, щоб остаточної версії цього документу ніхто не читав», – вважає політик.

Натомість було би правильним нарешті зламати цю традицію «уряду двієчників» і заздалегідь до бюджетного процесу долучати представників місцевого самоврядування, експертів та фахівців. «Щоб головний фінансовий документ країни, за яким вона житиме весь наступний рік, був написаний не «на коліні», в інтересах МВФ та бізнесу депутатів, які за нього голосуватимуть, а був бюджетом, який би підтримувався суспільством та слугував інтересам української економіки», – переконаний М. Томенко.

«Але поки виглядає таким чином: все, що відбувається з Державним бюджетом, має класичні ознаки «уряду двієчників» та уряду зовнішнього управління», – підсумував Микола Томенко.

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути
Народився Сергій Єфремов
(1876, с. Пальчик, Черкаська область - 1939) — український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури. Один з найвидатніших представників неонародництва в українській літературі. Автор видання «Щоденника» і «Листування» Т. Шевченка та фундаментального двотомника «Історія українського письменства».
Розгорнути