chrome firefox opera safari iexplorer

Нам потрібне суспільне мовлення, а не телебачення і радіо однієї партії чи навіть Уряду — Микола Томенко

13 листопада 2014 о 12:48

Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко радіє з того, що нарешті почалася реальна дискусія стосовно механізму створення суспільного телебачення і радіо, оскільки таємничий механізм створення кількома людьми ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» є не просто незаконним, а неприпустимим.

М. Томенко нагадав, що відповідно до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», «Національна суспільна телерадіокомпанія України» – це державна установа, яка контролюється не чиновниками, не Урядом і навіть не кількома керівниками Національної телекомпанії України, а наглядовою радою, яка найближчим часом буде створена.

Проте найбільш небезпечним є те, що характер створення Національної суспільної телерадіокомпанії України проведений у «кращих» традиціях української корупційної моделі, зауважує Микола Томенко.

«На сьогодні незрозумілою є доля не лише тисяч людей, які працюють зараз в НТКУ, НРКУ, обласних ТРК, і того, хто має моральне та професійне право після звільнень набирати в нову організацію нових журналістів (можливо, перший заступник голови НТКУ Олександр Лієв – активний діяч кримської організації Партії регіонів часів сумновідомого Василя Джарти?..) Не менш важливим є також питання, якою буде доля майна, фондів, і найважливіше – історичних, культурних цінностей ліквідованих державних установ, як того вимагає Постанова Кабміну», – зазначив Голова Комітету.

Так, Микола Томенко нагадав, що Національна радіокомпанія України має унікальний архівний фонд записів, що збирався протягом останніх майже ста років. За інформацією, балансова вартість усієї інфраструктури Національної радіокомпанії визначена як 209 мільйонів гривень. «Натомість ми розуміємо, що лише унікальний архів фонду записів (зокрема, аудіофонд містить біля 200 тисяч годин) коштує мільярди доларів», – зауважив Голова Комітету.

Тому Микола Томенко сказав, що, як і раніше, робитиме все, щоб в Україні було суспільне телебачення і радіомовлення, яке би пропагувало українські цінності, історію і традиції, а не одну партію чи навіть Уряд.

Джерело: tomenko.ua
Розділи: Громадська думка

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути