chrome firefox opera safari iexplorer

У Європарламенті відкрилася виставка Івана Марчука

28 вересня 2016 о 09:51

Захід присвячено 25-й річниці Незалежності України, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

Виставка організована дипломатичними представництвами України у Бельгії за сприяння депутата Європарламенту, друга України бельгійського політика і журналіста Марка Демесмакера.

«Я хочу сказати: я зробив дуже багато полотен – біля п’яти тисяч. Це мені вдалося, тому що я живу усе життя за „чорним“ календарем. Тобто у моєму календарі немає червоного кольору. І у мене ніяких вихідних, ніяких свят. Я просто прив’язаний до мольберта», — сказав, зокрема, відвідувачам церемонії відкриття виставки український митець.

ukrinform.ua

 ukrinform.ua

У свою чергу, представник України при ЄС і посол у Бельгії Микола Точицький наголосив, що, у тому числі, такими заходами українці прагнуть вкотре нагадати світовому співтовариству, що держава стримує військову агресію Росії і є у форпості захисту Європи.

ukrinform.ua

 ukrinform.ua

Депутат Демесмакер, який неодноразово відвідував зону АТО, також запевнив, що друзі України у ЄС докладатимуть усіх зусиль для допомоги державі в умовах викликів та загроз.

 

16 жовтня

Інші дати
Народився Петро Григоренко
(1907, с.Борисівка, Запорізька область - 1987) – радянський генерал-майор, правозахисник. Виступав на захист кримських татар та інших депортованих народів. У 1964 за легальну правозахисну діяльність розжалуваний у рядові і позбавлений всіх державних відзнак, перебував у радянських тюрмах, таборах.
Розгорнути
Народився Олександр Митрак
(1837, с.Плоске, Закарпатська область – 1915) – український (русинський) письменник, фольклорист і етнограф. Поезії, етнографічні нариси присвячені життю, побуту та звичаям закарпатських горян («Домашній быт угро-русского крестьянина», «Сенокосы в угро-руссов», «Народная свадьба угорских русинов»). Видав «Русско-мадьярскій словарь» та «Мадьярско-русскій словарь».
Розгорнути