chrome firefox opera safari iexplorer

У Європарламенті відкривається виставка Івана Марчука

12 вересня 2016 о 11:38

26 вересня з нагоди 25-ї річниці незалежності України у Європейському Парламенті відкриється виставка одного із найяскравіших представників українського мистецтва — Івана Марчука.

Картина «Нерозгадані тайни» стала титульною під час виставки у Брюсселі, пише artslooker.com.

На виставці представлено 35 робіт, які охоплюють чотири з дванадцяти періодів творчості українського художника, серед них – «Голос моєї Душі», «Пейзаж», «Біла Планета 1» та «Погляд у Безмежність». Маючи глибоку філософську картину світу, художник створює образ, який відображає найглибший стан наших днів. Його роботи — це послання людям: про світ і щастя, добро і зло, життя і смерть, про вищі ідеали кохання.

Художник Іван Марчук є помітною фігурою серед корифеїв сучасної світової культури. Митець створив близько 5 000 картин і провів більше 100 персональних виставок. Він є засновником нових стилів у мистецтві. У 2007 році він був включений до британського рейтингу «Топ-100 геніїв сучасності» (72-й позиція). У 2006 році Міжнародна академія сучасного мистецтва в Римі прийняла Івана Марчука до «Золотої гільдії», і обрала його почесним членом наукової ради академії.

Європарламентарі до 30 вересня матимуть змогу насолодитися шедеврами нашого співвітчизника. Виставка організована під егідою українських дипломатичних місій в Брюсселі.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути