chrome firefox opera safari iexplorer

У центрі Кам'янця-Подільського розкопали найдавнішу міську бруківку в Україні

09 вересня 2016 о 10:07

Археологи у центрі Кам'янця-Подільського розкопали кам’яну бруківку, якою у 1760 році Польський ринок вкрив червоногродський чашник Стефан Маковецький. У Києві, Львові, Чернівцях кам'яне мощення вулиць і площ з'являється не раніше 1830-их років.

Про це сайту «України молодої» повідомив керівник розкопок Павло Нечитайло.

«Польський ринок – в самому центрі Старого міста, його серце. До того там завжди була площа, а в радянський час – сквер. Розкоп знаходиться в сквері, між пішохідними доріжками, огороджений парканом. Пересуванню громадян не заважає. Навпаки створює додаткову атракцію для туристів. Щодня розкоп відвідують представники міської адміністрації, іспекція з благоустрою», – сказав керівник розкопу Павло Нечитайло.

За його словами, мощення з вапнякових плит лежало під ребровою бруківкою ХІХ століття. У щілинах між плитами було знайдено люльки та керамічний матеріал XVIII століття.

До того, як Стефан Маковецький встановив кам'яне мощення і освітив ринок кількома ліхтарями, використовувалось дерев'яне брукування.

«Розкопки здійснювали підрозділ ДП НДЦ ОАСУ Інституту археології НАН України і Кам’янець-Подільська архітектурно-археологічна експедиція», – додав Нечитайло.

Він розповів, що земляні роботи на об'єкті розпочинав старший науковий співробітник відділу енеоліту бронзи Дмитро Черновол, який займається дослідженням найдавнішої архітектури в межах площі Польський ринок, що належить населенню трипільської культури.

«На 1-1,2 м вище залягання культурного шару трипільської культури лежало оце знамените мощення. Його досліджували: к.і.н. Ігор Старенький, Володимир Орищук, Ганна Ніколаєва, Вадим Гудима, Максим Рожик», – Павло Нечитайло назвав свою команду.

Щодо того, хто фінансово допоміг археологам, Павло Нечитайло пояснив, що є програма археологічних досліджень, яка фінансується з міського бюджету, а виконується фахівцями Інституту Археології.

Розділи: Суспільство

26 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Бортнянський
(1751, м. Глухів, Сумська область – 1825) - український композитор і диригент. Спільно з Березовським М.С. створив новий тип хорового концерту. Церковно-вокальний стиль Д.Бортнянського є вершиною тогочасного мистецтва.
Як славен наш Господь в Сіоні, Не може висловить язик, Великий в небесах на троні, Всесильний пан земних владик. Один Господь, один Ти славний, В сонячнім світлі й блиску зір явний! (Дмитро Бортнянський)
Розгорнути