chrome firefox opera safari iexplorer

В Одесі відкрили Музей баскетбольної слави

12 вересня 2016 о 14:49

У приміщенні одеської СДЮСШОР імені Бориса Литвака був відкритий Музей баскетболу. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на офіційний сайт Федерації баскетболу України.

У Музеї можна побачити архівні фотографії з історії одеського баскетболу, кубки та медалі, які вигравали одеські баскетболісти в різні роки, колекцію баскетбольних сувенірів і багато іншого.

Зараз музей баскетбольної слави складається з трьох відділень — меморіального кабінету Бориса Литвака, залу слави СДЮСШОР імені Литвака, а також безпосередньо залу баскетбольної слави Одеси.

Відзначимо, що команди з Одеси — «БІПА-Мода» та МБК «Одеса» — чотири рази ставали чемпіонами України серед чоловічих команд.

Крім того, клуб «Хімік» з міста Южне Одеської області виграв два останніх чемпіонати української баскетбольної Суперліги.

Також МБК «Одеса» є переможцем NEBL (Східно-Європейської баскетбольної ліги) 2001 року, а «Хімік» в сезоні 2005/06 ставав фіналістом Кубка виклику ФІБА.

Борис Литвак — прославлений дитячий баскетбольний тренер і громадський діяч. Він пішов з життя у 2014 році.

 

20 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути