chrome firefox opera safari iexplorer

У справі контрабанди лісу треба почати з допиту очільників МінАПК, — Томенко

25 жовтня 2016 о 12:23

Як відомо, державне управління лісовим господарством країни здійснює Державне агентство лісових ресурсів України, яке безпосередньо підпорядковане Міністерству аграрної політики та продовольства.

У зв’язку з цим виглядає не просто дивною, а парадоксальною ситуація, коли очільники міністерства, які повинні забезпечувати виконання законів та слідкувати за недопущенням корупції, радісно звітують про 100% контрабанду у підвідомчій їм сфері.

Так, заступник міністра аграрної політики Ольга Трофімцева в інтервʼю «ЄвроПравді» повідомила, що «за великим рахунком, разом із введенням мораторію на експорт лісу вся торгівля фактично перейшла в тінь. Просто майже на 100% пішла контрабанда».

При чому, урядовці винним у такій ситуації вважають чомусь не профільне Міністерство, ні Держлісагентство, ні митників, ні податкову, не всю систему правоохоронних органів, які повинні слідкувати за виконанням закону, а …. існування самого Закону про мораторій на вивезення лісу!

Складається враження, що «лісова мафія» часів Януковича та оновлена «лісова мафія» часів Порошенка роблять усе, щоб українська деревообробна галузь залишилася без замовлень, а Україна — без лісу.

До речі, вже у перше півріччя виконання бодай частини цього Закону про мораторій на експорт необробленої деревини засвідчує збільшення доходів до державного бюджету від деревообробної галузі, розширення підприємств цієї галузі за рахунок створення нових робочих місць та закупки деревообробного обладнання.

Отож, враховуючи таку сенсаційну заяву очільників Міністерства аграрної політики вимагаю відкрити кримінальну справу про так звану 100-відсоткову контрабанду лісу для того, щоб зрозуміти, хто цю контрабанду організовує та очолює. А почати варто було би з допиту заступниці міністра АПК, яка, вочевидь, знає, як ця контрабанда здійснюється, оскільки публічно про це заявляє.

Тож давайте не будемо робити винним закон, а нарешті поборемо цю контрабанду та створимо в Україні власну конкурентоспроможну деревообробну галузь, допоможемо забезпечити енергетичну незалежність та збережемо власне довкілля!

tomenko-1Микола Томенко, співавтор Закону щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді (№ 325-VIII), лідер Громадського руху «Рідна країна»

Розділи: Політика

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути