chrome firefox opera safari iexplorer

У Відні демонструють роботи відомого українського скульптора

31 жовтня 2016 о 13:24

До 12 лютого 2017 року у Зимовому Палаці музею «Бельведер» – колишній резиденції принца Євгена Савойського – триває виставка пізньобарокової скульптури Йоана Георга Пінзеля під назвою «Небесний: барокова скульптура Йоанна Георга Пінзеля».

27 жовтня 2016 року відбулось офіційне відкриття проекту за участі Міністра фінансів Австрії Ганса Георга Шеллінга, Директора Бельведеру Агнес Хусляйн-Арко та Посла України Олександра Щерби, як повідомляє офіційний веб-сайт Посольства України в Республіці Австрія.

"Для мене просто щастя, що Україна звучить у Відні так голосно і так позитивно. Звичайно, якби я організовував, то і слово Україна на афіші було б. Але і без цього, ця виставка — величезна для нас річ. Вже зараз про неї говорять, як про один із «хітів» різдвяного сезону у Відні. І про Україну згадують. Про Возницького, ви праві, менше... Про таких Христос казав «сіль землі». Але я переконаний, якби професор Возницький побачив би цю виставку, він би втішився. Це одна з найбільш вражаючих виставок, де я бував... Хочете відчути особливу гордість за Україну? Хочете побачити, як австрійці шанобливо схиляють голову перед нашим мистецтвом? Тоді приходьте. Це просто не можна пропустити", — прокоментував подію у Facebook Олександр Щерба, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Австрії.

На жаль, делегація України на заході (представлена генеральним директором Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького Тарасом Возняком, головним зберігачем Ігорем Хомином, мистецтвознавчинею Оксаною Козир та співробітницею Галереї Оксаною Козинкевич, а також народним депутатом і колекціонером Сергієм Тарутою) не була підсилена ні керівництвом Міністерства культури України, ні жодним з віце-прем`єрів, які курують сферу культури.

На виставці представлено 20 робіт великого майстра з фондів Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького.

«Бельведер хотів показати експонати з трьох наших областей – Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської. Це ті твори, що були в Луврі. Але так сталося, що не вдалося домовитися про скульптури з Тернополя та Івано-Франківська», — пояснила Лариса Разінкова, директор галереї у 2012—2016 рр., до якої в минулому році звернувся представник «Бельведеру» з пропозицією про організацію виставки в Австрії.

Це друга виставка доробку Йоанна Георга Пінзеля з фондів Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького закордоном. Вперше світ побачив його роботи в Луврі (Париж, Франція), у 2012-му році.

28 січня

Інші дати
Семен Брауде
(28 січня 1911, Полтава — 30 червня 2003, Харків) — український радіофізик і радіоастроном. Академік АН УРСР (з 1958), доктор технічних наук, професор. Засновник радіоокеанографії та декаметрової радіоастрономії.
Розгорнути
Народився Володимир Високович
(1854, м. Гайсин Вінницька область - 1912), паталогоанатом, бактеріолог та епідеміолог. Вважається основоположником харківської школи бактеріологів.
Розгорнути
Народився Василь Масютин
(1884, м. Рига, Латвія - 1955) - український художник, скульптор, майстер гравюри, представник символізму. Автор гравюр "В Буковині", "Маніфестація" та ін. Оформлення літературних творів Гоголя, Блока тощо. Пам"ятник Глінці у Берліні.
Розгорнути
Народився Юлій Мейтус
(1903, м. Єлисаветград, нині м. Кіровоград, - 1997) - український композитор єврейського походження. Автор 17 опер ("Гайдамаки", "Украдене щастя", "Ярослав Мудрий" та ін.), близько 300 романсів на слова Лесі Українки, Івана Франка, Тараса Шевченка, Андрія Малишка, Павла Тичини та ін.
Розгорнути