chrome firefox opera safari iexplorer

У Відні демонструють роботи відомого українського скульптора

31 жовтня 2016 о 13:24

До 12 лютого 2017 року у Зимовому Палаці музею «Бельведер» – колишній резиденції принца Євгена Савойського – триває виставка пізньобарокової скульптури Йоана Георга Пінзеля під назвою «Небесний: барокова скульптура Йоанна Георга Пінзеля».

27 жовтня 2016 року відбулось офіційне відкриття проекту за участі Міністра фінансів Австрії Ганса Георга Шеллінга, Директора Бельведеру Агнес Хусляйн-Арко та Посла України Олександра Щерби, як повідомляє офіційний веб-сайт Посольства України в Республіці Австрія.

"Для мене просто щастя, що Україна звучить у Відні так голосно і так позитивно. Звичайно, якби я організовував, то і слово Україна на афіші було б. Але і без цього, ця виставка — величезна для нас річ. Вже зараз про неї говорять, як про один із «хітів» різдвяного сезону у Відні. І про Україну згадують. Про Возницького, ви праві, менше... Про таких Христос казав «сіль землі». Але я переконаний, якби професор Возницький побачив би цю виставку, він би втішився. Це одна з найбільш вражаючих виставок, де я бував... Хочете відчути особливу гордість за Україну? Хочете побачити, як австрійці шанобливо схиляють голову перед нашим мистецтвом? Тоді приходьте. Це просто не можна пропустити", — прокоментував подію у Facebook Олександр Щерба, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Австрії.

На жаль, делегація України на заході (представлена генеральним директором Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького Тарасом Возняком, головним зберігачем Ігорем Хомином, мистецтвознавчинею Оксаною Козир та співробітницею Галереї Оксаною Козинкевич, а також народним депутатом і колекціонером Сергієм Тарутою) не була підсилена ні керівництвом Міністерства культури України, ні жодним з віце-прем`єрів, які курують сферу культури.

На виставці представлено 20 робіт великого майстра з фондів Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького.

«Бельведер хотів показати експонати з трьох наших областей – Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської. Це ті твори, що були в Луврі. Але так сталося, що не вдалося домовитися про скульптури з Тернополя та Івано-Франківська», — пояснила Лариса Разінкова, директор галереї у 2012—2016 рр., до якої в минулому році звернувся представник «Бельведеру» з пропозицією про організацію виставки в Австрії.

Це друга виставка доробку Йоанна Георга Пінзеля з фондів Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького закордоном. Вперше світ побачив його роботи в Луврі (Париж, Франція), у 2012-му році.

6 грудня

Інші дати
День Збройних сил України
6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони "Про оборону України" та "Про Збройні Сили України". Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.
Розгорнути
Народився Олександр Оглоблин
(1899, м.Київ - 1992) — український історик, архівіст та політичний діяч, автор близько 1000 наукових праць.
Розгорнути
Народився Микола Амосов
(1913, Росія – 2002) – видатний український лікар, хірург, вчений, директор Інституту серцево-судинної хірургії.
Розгорнути
Народився Микола Колесса
Мико́ла Філаре́тович Коле́сса (6 грудня 1903, Самбір, Львівська область — 8 червня 2006, Львів) — український композитор, диригент, педагог, засновник української диригентської школи.
Розгорнути
Народився Анатолій Костецький
(1948, м. Київ - 2005) - український письменник, перекладач, видавець, педагог. Автор поетичних та прозових книжок для дітей, зокрема "А метеликам - весело", "Все про мене", "Лист до птахів", "Пісня для всіх", "Нас батьки не розуміють", "Постукай у моє вікно", "Пригодам - ура" та ін.
Розгорнути