chrome firefox opera safari iexplorer

Купівельна спроможність українців виявилася найнижчою в Європі

15 листопада 2016 о 12:55

Україна виявилася країною Європи із найнижчою купівельною спроможністю на душу населення.

Пересічний українець після обов'язкових платежів має у 80 разів менше грошей за жителя лідера рейтингу, Ліхтенштейну. Там мешканець у середньому на рік може витратити 63 тисячі євро.

Про це йдеться у дослідженні компанії GfK, повідомляє www.dw.com.

Дослідження враховує номінальні показники без поправок на інфляцію.

За підрахунками аналітиків, у 2016 році загалом європейські споживачі у 42 країнах розпоряджалися близько 9,18 трильйона євро. Окрім Ліхтенштейну, найвищі показники — у Швейцарії та Люксембургу, найнижчі — у Білорусі, Молдові та Україні.

Середнє номінальне зростання серед досліджених держав становило близько 0,3 відсотка, утім, кілька країн показали збільшення на понад п'ять відсотків. Серед них — Болгарія, Румунія, Естонія, Словаччина та Латвія.

Німеччина у рейтингу посіла дев'яту позицію.

У топ-10 також увійшли Норвегія, Ісландія, Данія, Австрія та Швеція. Великобританія з шостого місця минулоріч опустилася на десяте.

Дослідники відзначили, що жителі чотирьох найбільших країн — Німеччини, Великобританії, Франції та Італії — становлять 40 відсотків населення Європи, але мають 60 відсотків усієї купівельної спроможності континенту. Ліхтенштейн та Швейцарія значно відрізняються від середнього показника у Європі — у них купівельна спроможність у 3-4 рази вища.

Дослідники розраховували дохід на душу населення після оподаткування та обов'язкових платежів, з урахуванням допомоги від держави та інших виплат. Усі показники перераховували в євро.

Розділи: Суспільство

19 жовтня

Інші дати
Богдан Гаврилишин
1926 – видатний український економіст. Член Римського клубу, фундатор економічного форуму в Давосі. Багаторічний директор МІМ-Женева. Засновник Міжнародного Інституту Менеджменту в Києві.
Розгорнути
Народився Сергій Васильківський
(1854, м. Ізюм Харківської обл. - 1917) - український живописець, якого називали «поетом українського малярства». А ще про нього писали: «Васильківський у живописі – це Шевченко в літературі». До речі, саме Васильківському належать одні з найвідоміших портретів Кобзаря.
Розгорнути
Народився Ігор Свєшніков
(1915, м. Київ — 1995) – археолог, доктор історичних наук. Понад 20 років проводив розкопки на місці Берестецької битви, результати яких узагальнені в монографії "Битва під Берестечком". Автор монографій про культури шнурової кераміки та шаровидних амфор, путівника по заповіднику "Козацькі могили".
Розгорнути