chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні ввечері можна буде побачити «супермісяць»

14 листопада 2016 о 11:36

Любителі спостережень за нічним небом готуються до видовища «супермісяця», коли природній супутник буде найближче до Землі з 1948 року.

Спостерігачам Місяць здаватиметься на 7% більшим і на 15% яскравішим, ніж зазвичай, хоча для людських очей таку різницю буде помітити нелегко, пише ВВС. Україна.

Наступного разу Місяць так наблизиться до Землі лише 25 листопада 2034 року.

Зазвичай, синоптики прогнозують хмарність, однак радять не впадати у відчай і перевіряти місцеві прогнози погоди.

Коли Місяць рухається по орбіті навколо Землі, ми бачимо його окремі ділянки, які освітлені Сонцем. В одній із точок орбіти Місяць просвітлюється повністю, і це явище називають повним місяцем.

Image copyrightGETTY

Кожен повний оберт Місяця складає приблизно 27 днів, водночас орбіта має форму еліпса.

Це означає, що в кожній точці орбіти Місяць перебуває на різній відстані від Землі. Втім, і відстань змінюється залежно від положення Землі, яка обертається навколо Сонця.

Тому, повний місяць і перигей — найближча точка проходження від Землі — не завжди збігаються.

Але саме коли це стається, ми бачимо явище «супермісяця».

Утім, директор планетарію «Гейден» у Нью-Йорку Ніл де Грасс Тайсон зазначив, що про «супермісяць» занадто багато говорять.

«Не знаю, хто першим назвав явище „супермісяцем“, але якщо ви замовите 16-дюймову піцу, ви назвете її „суперпіцою“, у порівнянні з 15-дюймовою?», — сказав учений в ефірі радіо «Старток».

Розділи: Довкілля

17 жовтня

Інші дати
17 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів
Розгорнути
Народився Володимир Жаботинський
(1880, м. Одеса – 1940) – єврейський письменник і публіцист, ідеолог та один з лідерів сіоністського руху.
Розгорнути
Народився Яків Головацький
(1814, с. Чепелі, Львівська область – 1888), український лінгвіст, етнограф, фольклорист, поет, священик і педагог. Співзасновник об»єднання «Руська трійця», співавтор збірника «Русалка Дністровая». Найважливіша праця «Народні пісні Галицької і Угорської Русі. кн. 1-4.»
Солоденька рідна мово, Як би-м тя рад вчути! Із глубини серця свого Рад би-м піснь добути. Проспіваю співаночки, Де-но які знаю, Як би-м учув голосочок Із рідного краю. (Яків Головацький)
Розгорнути