chrome firefox opera safari iexplorer

В Івано-Франківську відкрили пам'ятник Небесній Сотні — без пафосу і зворушливо. ФОТО

23 листопада 2016 о 11:37

В Івано-Франківську відкрили пам'ятний знак Небесній Сотні — без янголів та калини, просто і по суті.

Меморіальний знак розміщено на стіні будинку, в якому розташовуються місцеві облрада і адміністрація, повідомляє texty.org.ua.

«Часто в західних країнах дивишся на сучасні монументи і пам'ятники, такі цікаві за формою та ідеєю, і думаєш, коли в нас дозволять зробити щось цікаве, — написав у своєму FB користувач Максим Баландюх. — І тепер — Є!».

Скромний меморіал являє собою силуети багатьох людей. Його верх — дзеркальна поверхня, у якій можна побачити своє відображення.

Низ пам'ятного знаку зроблено з каменю, на якому наведено різні цитати — переважно з Фейсбуку — очевидців революційних подій зими 2013-14 років.

Автори меморіального знаку — Юлія та Володимир Семківи.

Всі фото: Богдан ДОСЮК
Розділи: Суспільство

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути