chrome firefox opera safari iexplorer

Вакцини проти грипу мають продаватися у термоконтейнері

16 листопада 2016 о 17:23

МОЗ оприлюднив роз’яснення щодо продажу вакцин для профілактики грипу в аптечних мережах.

Усі громадяни можуть придбати вакцини лише за умови наявності в них термоконтейнера з холодоелементами, йдеться у роз'ясненні МОЗ.

Утримання у холоді зберігає первинну якість препаратів, натомість вакцини, які тримали в умовах порушення «холодового ланцюга», не можуть бути використані і підлягають знищенню.

Кожна доза супроводжується інструкцією про застосування вакцин українською мовою, та обов’язково має видаватися касовий чек з датою та годиною продажу.

Відповідальний за продаж в аптеці вакцин працівник зобов'язаний пояснити покупцю умови зберігання вакцини і необхідність проведення вакцинації лише в лікувально-профілактичному закладі.

Перед щепленням пацієнт обов'язково повинен пройти медичний огляд.

Після проведення профілактичного щеплення має бути медичне спостереження протягом терміну, визначеного інструкцією про застосування відповідної вакцини.

Якщо в інструкції про застосування вакцини не вказано термін спостереження, пацієнт повинен перебувати під наглядом медичного працівника не менше 30 хвилин після вакцинації.

Раніше повідомлялося, що в Україні очікують циркуляцію вірусу грипу Н3N2, який з’явився у 2014 році в Гонконгу. Вірус грипу Н3N2 уражає, насамперед, літніх людей та малих дітей.

У свою чергу, МОЗ запропонувало дотримуватися 6 корисних звичок для профілактики грипу.

До клінічних ознак грипу належать: підвищення температури тіла – різке підвищення температури тіла більше 38°С без інших супроводжуючих симптомів вже може свідчити про появу грипу, головний біль, біль у м'язах та горлі, кашель, нежить.

Особливо небезпечним грип є для представників груп ризику, до яких належать діти до 5 років (особливо – діти до 2 років), вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, хронічні серцево-судинні та захворювання легенів.

Більше шансів занедужати мають також медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту й усі, хто працює в багатолюдних місцях.

У разі появи небезпечних симптомів усім, а особливо представникам груп ризику, потрібно обов’язково звернутися до лікувального закладу, пройти обстеження та при необхідності отримати лікування протягом перших двох діб з часу появи симптомів грипу.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути