chrome firefox opera safari iexplorer

У Великій Лаврській Дзвіниці відкрили найбільшу Резиденцію Святого Миколая

05 грудня 2016 о 15:06

1 грудня 2016 року у Великій Лаврській Дзвіниці Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відбулося урочисте відкриття Резиденції Святого Миколая.

Організаторами святкової культурно-мистецької події виступили Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Печерська районна в місті Києві державна адміністрація, Державна агенція промоції культури України. Ініціативу створення Резиденції підтримали Всеукраїнський журнал «United People», Міжнародна Мистецька Асоціація AIDA, ТАНДЕМ ГРУП та помічник Міністра юстиції України Віталій Гдичинський.

Свята Лаврська земля привітала гостей чарівними звуками арфи у виконанні талановитої Наталії Сміщенко, і свято розпочалося.dsc_1020

З вітальним словом до присутніх дорослих та маленьких гостей звернулись Генеральний директор Заповідника Любомир Михайлина, голова Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Сергій Мартинчук та помічник Міністра юстиції України Віталій Гдичинський. Співорганізатори побажали діткам та юним чомучкам з усієї України здійснення заповітних мрій, незабутнього спілкування зі Святим Миколаєм, любові, надії та миру в рідній державі.

Начальник відділу музейно-освітньої роботи Заповідника Олег Топилко в образі Святого Миколая-Чудотворця разом з помічницею-співробітницею музейного комплексу Оленою Балабановою закликали гостей відвідати Альтанку бажань та долучитися до написання найдовшого листа Святому Миколаю. У листі діти-учасники акції бажали миру та злагоди на теренах країни.

Під час урочистого відкриття Резиденції відбулася ще одна непересічна подія – рекордсмен світу з параолімпійського плавання, депутат Київської обласної ради, Голова наглядової ради Національного проекту Книги рекордів України Олег Іваненко, а також представник Книги рекордів України Ігор Підчубій зафіксували черговий рекорд Заповідника. Резиденція Святого Миколая у Великій Лаврській Дзвіниці була визнана найбільшою Резиденцією України у категорії «Розмір». Представники Книги рекордів України привітали ініціаторів культурно-мистецького проекту Почесними відзнаками.

Музичне обрамлення церемонії відкриття довершили виступи музичного тріо Мар’яни та Адріани Божок та Романа Шушвара. Музиканти потішили учасників заходу тематичними різдвяними композиціями. Ігрова програма з аніматорами із Цирку «НУР» підтримала атмосферу святкової казковості. Святий Миколай продовжив спілкування з гостями у своєму спеціально обладнаному кабінеті.

У межах відкриття Резиденції усі бажаючі могли насолодитися експозицією унікальних тематичних художніх робіт на склі мисткині з Львівщини Наталії Курій-Максимів.

 Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» передав до Резиденції 100 «Слуханок для української малечі» з метою популяризації найвідоміших українських казок, фольклорних та авторських творів у виконанні кращих вітчизняних дитячих колективів та провідних артистів.

img_6330

«Не секрет, що наймолодші українці, майбутнє нашої країни, за нинішніх інформаційних умов зазнають чи не найбільшої дискримінації. Адже в сучасних електронних медіа важко знайти справді високохудожні україномовні твори для дошкільнят. І багатющі, створювані упродовж понад півстоліття фонди українського радіо тут єдиний виняток і – невичерпне джерело». – зазначив засновник Фонду Микола Томенко.

Джерело: kplavra.kiev.ua
Розділи: Новини культури

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути