chrome firefox opera safari iexplorer

Госпітальні округи: успішна реформа чи знищення села?

27 січня 2017 о 16:09

За піар-боротьбою між нинішнім керівництвом Міністерства охорони здоров’я та його опонентами, майже ніхто не аналізує низку серйозних проектів — так званих «реформ», які реалізуються, фактично, без обговорення, схвалення місцевими громадами та фахівцями і викликають серйозний спротив населення.

Прикладом останнього є ситуація на Вінниччині, коли тисячі людей вийшли на протест, щоб не допустити створення так званих госпітальних округів.

Нагадаю, що ідея створення госпітальних округів почала реалізовуватись за часів президентства Януковича та прем’єрства Азарова. Зокрема, у 2011 році з цією метою був розроблений урядом та ухвалений закон «Про експеримент у Дніпропетровській, Донецькій, Вінницькій областях та місті Києві», за яким у цих областях передбачалося створення госпітальних округів.

Досі сьогодні ані на рівні Кабміну, ані на рівні фахової дискусії у парламенті жодного разу системно не розглядалися та не аналізувалися наслідки цього «експерименту»: наскільки в даних областях система створення госпітальних округів виявилася ефективною та виправданою.

Більше того, зрозуміло, що при нинішній системі комунікацій між сільськими районами, при жахливому стані доріг та недостатній кількості машин швидкої допомоги, перенесення так званої вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у центр госпітальних округів одразу створить серйозну проблему, зокрема, для старших людей у сільській місцевості, які не мають власного транспорту.

До того ж, як бачимо з інформації урядовців, кількість госпітальних округів в різних областях — від 3 до 5 (м. Київ – 1 округ; Київська обл. – 4 округи; Кіровоградська обл. – 4 округи; Миколаївська – 4 округи; Полтавська – 4 округи; Вінницька – 3 округи, Дніпропетровська обл. – 5 округів; Житомирська – 4 округи; Запорізька – 5 округів; Одеська – 5 округів; Рівненська – 3 округи; Хмельницька – 3 округи; Черкаська – 4 округи).

Для прикладу візьмемо Вінницьку область, яка сьогодні найактивніше протестує проти цієї непідготовленої реформи. В цій області – 27 сільських районів , яких поділили на 3 госпітальні округи. Тобто, в середньому, до кожного госпітального округу будуть входити до 9 сільських районів! І в такому окрузі на 9 сільських районів буде єдиний заклад інтенсивного лікування (так званої вторинної медичної допомоги)!

З огляду на це, пропоную тему госпітальних округів зробити, як мінімум, нагальною темою фахової та парламентської дискусії, а вже потім починати її реалізувати на практиці.

Бо на сьогодні в умовах українського бездоріжжя, безгрошів’я та слабкої комунікації створення госпітальних округів виглядає ще одним кроком до знищення села!

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна»

Розділи: Політика

7 червня

Інші дати
Георгій Андрузький
1827 – український громадський діяч, поет. Член Кирило-Мефодіївського товариства (1846).
 
Розгорнути
Народився Анатолій Базилевич
(1926, м. Жмеренка Вінницької обл. -2005) - український графік. Ілюстрував народні казки, "Пана Халявського" Г. квітки-Основ'яненка, "Енеїду"  і "Наталку-Полтавку" І. Котляревського, твори І. Франка, Марка Вовчка, С. Руданського та ін. Народний художник України.
Розгорнути
Народився Іван Кандиба
(1930, с.Стульно, нині Польша – 2002), український правозахисник, член-засновник Української Гельсінської групи.
 
«Поразка – це наука. Ніяка перемога так не вчить» (Ліна Костенко)
Розгорнути