chrome firefox opera safari iexplorer

У Тернополі встановили тридцятиметрову шопку

06 січня 2017 о 09:49

В церкві Святого апостола Петра в Тернополі облаштували шопку велетенських розмірів. Про це повідомив настоятель храму отець Юстиніан.

«Таку велику шопку із різдвяним вертепом встановлюємо вже 12 років поспіль. Її ширина – близько 30, а висота до 20 метрів. Тішимося, що ця шопка є окрасою нашого храму, куди на молитву і оглядини такого рухомого вертепу приходять та приїжджають з інших міст сотні вірян», — сказав він.

Сама шопка  має вигляд діорами, яка розташована уздовж однієї із стін церкви і аж під купол. Тут можна побачити ясла зі святим дитятком, фігури Марії, Йосипа, біблійні персонажі. Є і ціле селище на пагорбах із хатками, храмом, людьми та різними птахами й звірятами, навіть живими кроликами. Окремі елементи шопки  рухомі. Це – фігурки святого Франциска, Святих Володимира, Ольги, Митрополита Андрея Шептицького і Йосипа Сліпого. Вони проходять навколо Ісуса і віддають йому поклін.

Складні механізми спонукають рухатися не тільки біблійних персонажів. У рухомому вертепі – б’є годинник, ангели прорубують у лісі дорогу, кивають головами тваринки, пливе кораблик, засвічуютьcя і згасають зорі, дзюркотить вода, падаючи на колесо водяного млина.

Шопку зазвичай упродовж двох тижнів готують щонайменше двадцять монахів. Усі рухомі фігурки, що вклоняються Божому дитятку, виготовляє отець Косьма.

 

Щороку найбільшу в Україні тернопільську шопку відвідують тисячі дорослих і дітей.

Джерело: turystam.in.ua
Розділи: Суспільство

26 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Бортнянський
(1751, м. Глухів, Сумська область – 1825) - український композитор і диригент. Спільно з Березовським М.С. створив новий тип хорового концерту. Церковно-вокальний стиль Д.Бортнянського є вершиною тогочасного мистецтва.
Як славен наш Господь в Сіоні, Не може висловить язик, Великий в небесах на троні, Всесильний пан земних владик. Один Господь, один Ти славний, В сонячнім світлі й блиску зір явний! (Дмитро Бортнянський)
Розгорнути