chrome firefox opera safari iexplorer

Українську ікону встановили в Назареті

13 жовтня 2014 о 16:27

Велика копія ікони Холмської Божої Матері, однієї з найбільш шанованих у православ’ї, оригінал якої зберігається у музеї в Луцьку, знайшла почесне місце на подвір'ї біля храму Благовіщення архангела Гавриїла в містечку Назарет в Ізраїлі. Про це повідомляє УНН з посиланням на «Волинь-нова».

Цю ікону з благословення архієпископа Луцького і Волинського УПЦ Київського патріархату Михаїла замовили в обласному центрі. Виготовляв ікону луцький художник Микола Рубан, який і подбав, щоб її ще й прикрасили українським орнаментом.

На свято Різдва Пресвятої Богородиці у Свято–Духівському соборі Нововолинська встановили ікону, до якої прийшло чимало прихожан. Настоятель отець Стефан (Фульмес) провів біля образу Холмської Божої Матері молебень та освятив його. А наступного дня делегація паломників із Волині на чолі з архієпископом Луцьким і Волинським Михаїлом доставили ікону в Ізраїль. Її встановили біля храму Благовіщення архангела Гавриїла в містечку Назарет, де зародилося християнство. Там було відправили службу Божу та подячний молебень за мир в Україні, за здоров'я та благополуччя всіх українців і волинян.

До речі, це вже четверта ікона з України, встановлена біля однієї з найбільших православних святинь

Джерело: unn.com.ua
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути