chrome firefox opera safari iexplorer

Українську ікону встановили в Назареті

13 жовтня 2014 о 16:27

Велика копія ікони Холмської Божої Матері, однієї з найбільш шанованих у православ’ї, оригінал якої зберігається у музеї в Луцьку, знайшла почесне місце на подвір'ї біля храму Благовіщення архангела Гавриїла в містечку Назарет в Ізраїлі. Про це повідомляє УНН з посиланням на «Волинь-нова».

Цю ікону з благословення архієпископа Луцького і Волинського УПЦ Київського патріархату Михаїла замовили в обласному центрі. Виготовляв ікону луцький художник Микола Рубан, який і подбав, щоб її ще й прикрасили українським орнаментом.

На свято Різдва Пресвятої Богородиці у Свято–Духівському соборі Нововолинська встановили ікону, до якої прийшло чимало прихожан. Настоятель отець Стефан (Фульмес) провів біля образу Холмської Божої Матері молебень та освятив його. А наступного дня делегація паломників із Волині на чолі з архієпископом Луцьким і Волинським Михаїлом доставили ікону в Ізраїль. Її встановили біля храму Благовіщення архангела Гавриїла в містечку Назарет, де зародилося християнство. Там було відправили службу Божу та подячний молебень за мир в Україні, за здоров'я та благополуччя всіх українців і волинян.

До речі, це вже четверта ікона з України, встановлена біля однієї з найбільших православних святинь

Джерело: unn.com.ua
Розділи: Новини культури

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути