chrome firefox opera safari iexplorer

Як змінилася людина за останні 100 років

28 лютого 2017 о 14:57

Вчені прийшли до висновку, що людина значно еволюціонувала за останні 100 років. На думку фахівців, процеси мінливості мають позитивну й негативну сторони.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на журнал Science.

Передусім людина значно погладшала. Ожиріння стало проблемою для багатьох сучасників. За даними ВООЗ 29% дорослого населення планети має надлишкову вагу.

Аналогічна динаміка спостерігається зі зростом сучасної людини. Для жителів Європи цей показник становить близько 10 см — з 1,68 до 1,78.

Також вважається, що люди стали слабшими, ніж раніше. У минулому столітті школярі могли підняти 55 кг, а сьогодні лише 35 кг. Зниження витривалості — своєрідна деградація внаслідок браку особливої необхідності цієї якості.

Несподіване погіршення зафіксовано за інтелектуальним показниками IQ, хоча цей тест вчені вважають необ'єктивним для дослідження, бо тести відповідають своїй епосі і не можуть порівнюватися. Зате у сучасної людини значно покращилася швидкість реакції і кмітливість.

Розділи: Суспільство

11 лютого

Інші дати
Народився Анатолій Пашкевич
(1938, с.Довбиш Житомирської обл. - 2005) - український диригент, композитор, народний артист України. Очолював Черкаський, Волинський, Чернігівський народні хори. Автор пісень "Степом, степом", "Горить Батурин", "Дума про Берестечко", "Мамина вишня", "Синові", "Біла хата", "А мати ходить на курган", "А у нас на Україні", "Ой ти ніченько" та ін.
Розгорнути
Народилась Ганна Шиленко
(1919, с. Олексіївка, Росія - 1973), український графік. Станкова і книжкова графіка: серія кольорових літографій "Українські народні пісні", ліногравюра "Вечоріє", "Пам"ятник Т.Шевченкові в Каневі", "Седнів" та ін.
Розгорнути

Новини Дивитися всі