chrome firefox opera safari iexplorer

Чому громадяни Кіпру досі керують цифровим телебаченням України?

01 березня 2017 о 15:08

Журналісти одного з телеканалів намагалися з’ясувати у мене причини проблем з переходом України на цифрове мовлення та феномен «Зеонбуду», що його свого часу придумала команда Януковича. Як відомо, влада оголосила новий термін переходу на цифрове мовлення – липень-серпень 2017 року.

Я констатував, що після моєї боротьби в часи старої «злочинної» влади з цим таємним монополістом у сфері медіа, нині суттєвих змін не відбулося. Пояснення просте: влада хоче зберегти «Зеонбуд» як монополіста, але ніяк не може визначитися – хто буде новими засновниками цієї унікальної інституції.

Тому й досі, згідно з дослідженнями медіа-юристів, де-юре, «кнопка» від цифрового телебачення України (маються на увазі кінцеві власники «Зеонбуду») — в руках трьох громадян Кіпру і одного з Великобританії!

Отож, в Україні після Януковича змінилося те, що нічого не змінилося.

До того ж, ніхто не може пояснити, яким насправді є покриття цифрового мовлення території України, тобто ми не маємо гарантії, що в разі відключення аналогового мовлення усі громадяни матимуть доступ до цифрового.

Також залишається невирішеним питання, хто буде «керувати» цифровим мовленням, оскільки досі такий статус зберігає монополіст «Зеонбуд», засновниками якого, скоріше за все, опосередковано є представники команди Януковича через зареєстровані офшори Белізу, Сейшелів та Британських Віргінських островів.

Тому  «Зеонбуд» треба було би націоналізували, а справу впровадження цифрового телебачення передати новій інституції, сформованої з конкурентних складових: держави, телеринку та медіаспільноти. Далі необхідно визначити реальне технічне покриття цифрового мовлення і лише потім – оголошувати дату переходу України на цифрове мовлення!

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна», керівник парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації у 2002—2005 та 2012—2014 рр.

Розділи: Політика

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути