chrome firefox opera safari iexplorer

Європейський суд розгляне справу щодо позбавлення Миколи Томенка мандату

07 березня 2017 о 12:29

«Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду справу щодо крадіжки мого мандату. Так, ЄСПЛ у листі від 23 лютого 2017 року поінформував мене про те, що Секретаріат Суду прийняв до розгляду мою справу за № 79340/16», — про це написав лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко у своєму блозі на «Обозревателе».

«Суд розгляне цю справу за першої можливості. Процедура розгляду на початковому етапі – письмова», — йдеться у листі ЄСПЛ.

М. Томенко нагадав, що 28 липня 2016 року Вищий адміністративний суд України виконав вказівку влади і відмовив йому у задоволенні позовних вимог щодо визнання неправомірними рішення ХІІ позачергового з’їзду партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» від 25 березня 2016 року «Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Миколи Томенка».

Він також звернув увагу на текст моніторингової Резолюції ПАРЄ щодо України «Функціонування демократичних інститутів в Україні», яку ухвалили у Страсбурзі 25 січня цього року, і де йдеться про те, що «Асамблея висловлює занепокоєння у зв'язку з тим, що стаття 81 Конституції України допускає виключення члена парламенту, який зраджує своїй лояльності до партії чи фракції, від якої він був обраний. Це суперечить європейським стандартам і до цієї конституційної статті повинні бути внесені зміни в контексті триваючої конституційної реформи» (пункт 11 Резолюції).

«Тому сподіваюсь, що європейська судова система виправить ганебний прецедент, коли в Україні – країні, яка прагне бути в ЄС – не за злочини чи порушення законодавства, а за політичну позицію і переконання народного депутата позбавляють мандату», — підсумував Микола Томенко.

Розділи: Політика

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...