chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Владний літак із «жадібністю» та «хамством» — приречений

24 березня 2017 о 10:39

«Нещодавно Президент метафорично пояснив свою стратегію та стан України, сказавши, що він веде Україну, як «літак», на крилах якого написано «демократія» і «порядок». Я би дещо виправив цю метафору, бо виглядає таким чином, що на двох крилах цього «літака» нинішньої влади написано «жадібність і хамство». І саме такий літак буде приречений», — про це заявив лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко, коментуючи в ефірі одеської ТРК «Круг» теперішню ситуацію в Україні та даючи оцінку нинішній владі.

На думку М. Томенка, сьогодні всі політики та громадськість, що вболівають за Україну, повинні говорити про цивілізований механізм зміни влади. «Наголошую саме на цивілізованості, оскільки, якщо не будуть визначені нові правила підготовки до проведення виборів, забезпечений механізм якісного оновлення парламенту та місцевого самоврядування загалом, то суспільство буде змушене використовувати різноманітний історичний досвід насильницької зміни влади, від чого країна точно не виграє», — сказав він.

Тому, на його думку, сьогодні треба працювати над якнайшвидшим ухваленням цивілізованого закону про вибори, над обранням нового складу ЦВК, якому довірятиме суспільство, а не Президент, над скасуванням депутатської недоторканності, про що обіцяють політики вже більше 20 років, і над іншими необхідними та актуальними питаннями.

Оцінюючи ситуацію в Одесі, Микола Томенко зазначив, що Громадський рух «Рідна країна» готовий долучитися і підтримати одеську громадськість в боротьбі за повернення історичного обличчя Одеси, яке, на думку активістів та громадськості, сьогодні знищене міською владою на чолі з «трухановцями».

Довідково

23-24 березня Микола Томенко перебуває в Одесі, де традиційно в рамках проекту «Творимо Український світ» презентує просвітницькі проекти Фонду «Рідна країна» для обласних, міських та районних бібліотек, представників вишів і шкіл Одеси. «Подяка Одеській обласній універсальній бібліотеці імені Михайла Грушевського за організацію. Сподіваємося, що наші просвітницькі подарунки допоможуть в пропагуванні нашої історії, мови та культури. І не забуваємо, що бібліотеки залишаються єдиними безоплатними територіями освіти й людськості в Україні!», — написав М. Томенко на своїй сторінці у Фейсбуці.

26 березня

Інші дати
Олександр Кістяківський
1833 –  український учений-криміналіст та історик права. Співініціатор створення та голова Київського юридичного товариства. Зібрав і видав збірник законів «Права, за якими судиться малоросійський народ».  
Розгорнути
День Національної гвардії України
Національна гвардія України — військове формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України (МВС). Як військове формування з правоохоронними функціями на базі Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України та залученням нових військових кадрів на добровольчій основі з 13 березня 2014 року.
Розгорнути
День пам'яті гетьмана Івана Виговського
(?, с. Вигів Житомирської обл. - 1664) - гетьман Війська Запорізького, (1657 - 1659), київський воєвода (1659 - 1664).
Розгорнути
Народився Петро Барановський
(1892, Росія - 1984) – російський реставратор і дослідник пам'яток архітектури періоду Київської Русі. Врятував від знищення рідкісну пам'ятку домонгольської доби – церкву П'ятниця в місті Чернігів, наполягав на відновленні Михайлівського золотоверхого монастиря у Києві.
Розгорнути