chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві хочуть зруйнувати будинок, з балкону якого проголосили Злуку УНР і ЗУНР

28 березня 2017 о 11:47

У центрі Києва на Софіївському майдані замість будинку, з балкону якого було проголошено універсал про об’єднання УНР і ЗУНР у соборну Україну, хочуть звести багатоповерхівку.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав український журналіст, публіцист, історик, головний редактор інтернет-видання «Історична правда» та однойменного тележурналу на каналі ZIK Вахтанг Кіпіані.

«Якби в Києві був мер, який любив би Київ і знав, що з балкону цього будинку на Софіївському майдані було проголошено Злуку УНР та ЗУНР, то ніколи б не закривав очі на реальну перспективу знищення пам’ятки. На цьому місці має з’явитися хмарочос. Фіг з тією історією – так, Віталію?», – написав Вахтанг Кіпіані і додав фото історичної будівлі, яку уже встигли обгородити парканом і закрити.

Нагадаємо, 9 січня 1918 року Центральна Рада своїм Четвертим Універсалом проголосила Українську Народну Республіку самостійною, незалежною, вільною державою українського народу. А 22 січня 1919 р. відбулося об’єднання УНР і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

Як пише Вікіпедія, проголошення Злуки було призначено на 12:00 годину 22 січня 1919 року, тобто у першу річницю проголошення четвертого універсалу про повну незалежність України.

22 січня було проголошено всенародним і державним святом. День видався погідний та гарний, з легким морозом. Київ був прикрашений національними синьо-жовтими прапорами, гербами. О дев’ятій годині ранку в усіх церквах відправляли богослужіння.

Головні урочистості проголошення Злуки проходили на Софійській площі. При вході з вулиці Володимирської на Софійську площу було зведено тріумфальну арку, прикрашену старовинними гербами. Рівно о 12:00 годині розпочалася урочиста церемонія проголошення Акта злуки. На масовому вічі посол Західноукраїнської Народної Республіки Л. Цегельський передав грамоту Національної Ради «Про об’єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Великою Східною Україною» голові Директорії Володимиру Винниченку.

Член Директорії Федір Швець урочисто зачитав Універсал Директорії.

Після урочистого проголошення Злуки на Софійській площі відбувся молебень, а потім – військовий парад під керівництвом полковника Івана Чмоли. Приймав парад полковник Євген Коновалець.

Наступного дня, 23 січня, розпочався Трудовий конгрес України, який мав виконувати функцію всеукраїнського парламенту. Акт злуки було затверджено вищим законодавчим органом України. На основі цих рішень Західноукраїнська Народна Республіка перейменовувалась у Західну область УНР (ЗО УНР).

Єдиним державним гербом став тризуб замість раніше затвердженого для ЗУНР золотого лева на блакитному полотні. У той же час злиття урядів, армій, законодавчих органів УНР та ЗУНР відклали до скликання Установчих Зборів об’єднаної України, як це й передбачалося ухвалою Української Національної Ради.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

Новини Дивитися всі