chrome firefox opera safari iexplorer

Львівська галерея мистецтв виявила пропажу 224 стародруків

26 квітня 2017 о 10:53

У Львівській галереї мистецтв завершується звірка фондів. Перевірено уже і кириличні, і латинські фонди. З’ясувалося, що загальна кількість зниклих стародруків зросла до 224 манускриптів.

Про це 24 квітня директор Львівської галереї мистецтв Тарас Возняк повідомив ZAXID.NET.

Нагадаємо, у січні під час інвентаризації фонду кириличних стародруків у Музеї мистецтва давньої української книги, який знаходиться у підпорядкуванні галереї мистецтв, там недорахувались 95 видань та 2 рукописи. Загалом колекція кириличних стародруків налічує близько 600 позицій.

Тобто у січні виявили зникнення практично кожної шостої одиниці зберігання.

Пізніше кілька стародруків було знайдено у фондах без інвентарних номерів, їх було ідентифіковано. Проте під час подальшої звірки загальна кількість зниклих артефактів зросла – загалом зараз у музеї бракує 224 стародруків.

Інвентаризація відбувалась за наказом Тараса Возняка, який очолив Львівську галерею мистецтв у вересні минулого року. Вже тоді йшлося про те, що при перевірці стародруків німецькою, польською та іншими мовами може йтися про масштабніші пропажі.

Керівництво галереї вже зробило подання до СБУ та поліції. «Ми хочемо усе зробити максимально публічним, щоб справу було неможливо зам’яти», – наголосив Тарас Возняк, який вважає, що, можливо, експонати розкрадали десятиріччями.

Джерело: ЛітАкцент
Розділи: Новини культури

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...