chrome firefox opera safari iexplorer

Кияни закликають врятувати розкопки під Поштовою площею

04 травня 2017 о 10:03

Жителі столиці закликають врятувати історичні артефакти та археологічні розкопки на Поштовій площі. Їх призупинили через будівництво торговельного центру та будівельного сміття.

Петицію опублікували на сайті Київради. Автор петиції Акім Галімов, пише Gazeta.ua.

«Просимо мера Києва Віталія Кличка звернути увагу на те, що археологічні розкопки, які мають загальнонаціональне значення для України, опинились під небезпекою знищення. Квартали стародавнього Києва завалюють мішками зі сміттям, а фінансування роботи археологічної групи припинили 4 місяці назад. У зв'язку з Євробаченням-2017 на історичному місці хрещення Русі у річці Почайна пришвидшеними темпами добудовують торговельний центр. Культурні шари X-IX століть, які мали б революційне значення для науки, будівельники через декілька днів мають залити бетоном», — йдеться у петиції.

Станом на 18:00 3 травня під петицією підписались 2822 осіб. Для розгляду її Київрадою необхідно 10 тисяч підписів.

Як відомо, у кінці квітня в Києві на Поштовій площі зупинили розкопки давньої вулиці часів Київської Русі. Археологи розповіли, що вони виявили цінні артефакти: кераміку, майже 200 монет, печатки, скляні браслети, курильні трубки, свинцеві кулі, ґудзики, стріли.

4 березня

Інші дати
День пам’яті князя Ярослава Мудрого
Ярослав Мудрий (бл. 983 – 1054) – великий князь Київський, видатний державний діяч і полководець Київської Русі. За князювання Ярослава мудрого значно розширилися і зміцнилися міжнародні зв"язки Київської Русі. Фактично об"єднав всі руські землі під своєю владою. Як високоосвічена людина дбав про освіту і культуру свого народу, заснував при Софійському соборі школу і бібліотеку. За його ініціативою почалася в Києві праця над перекладами грецьких та інших книг на церковно-слов"янську мову, переписувано багато книг. Київська Русь Ярослава Мудрого - велика і могутня держава Європи.
Розгорнути
Народився Михайло Вербицький
(1815, с. Явірник-Руський, Польща – 1870), український композитор, громадський діяч, автор музики до Гімну України.
Розгорнути
Народився Володимир Івасюк
(1949, м.Кіцмань Чернівецька область – 1979) - український композитор і поет. Один з основоположників української естрадної музики.
«Червону руту Не шукай вечорами, - Ти у мене єдина, Тільки ти, повір. Бо твоя врода – То є чистая вода, То є бистрая вода З синіх гір.» (Володимир Івасюк)
Розгорнути