chrome firefox opera safari iexplorer

На території Національного заповідника Софія Київська почалися розкопки давнього храму

04 вересня 2013 о 11:44

На території Національного заповідника Софія Київська розпочалися археологічні дослідження, які мають розвитковий характер та визначать площу розкопок на наступний рік, повідомляє «Релігія в Україні» з посиланням на Відлуння віків та прес-службу заповідника.

«Для досліджень закладено три шурфи, – розповів завідувач сектором археологічних досліджень заповідника Тимур Бобровський, – в одному шурфі вже відкрито залишки храму 11 століття (деякі з дослідників вважають, що це той самий згадуваний у літописах першохрам святой Ірини), але більш глибокі дослідження будуть наступного року». Другий шурф розроблено для дослідження культурного шару садиби Софійського собору.

Вчений повідомив, що такі розкопки, як мають на меті вивчення території садиби у минулі роки дали можливість знайти залишки давньоруської лазні 12 століття, фрагмент стародавньої огорожі монастиря. Раніше на території садиби собору археологи розкопали фундаменти келій 17 століття, їхні повторні дослідження, які проводяться сьогодні, на думку дослідника, дозволять знайти входи до підземельних споруд, господарських льохів садиби Софійського собору.

Дослідження проводяться спільною експедицією Національного Заповідника Софія Київська та Інституту Археології НАН України.

Джерело: RISU
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути