chrome firefox opera safari iexplorer

У Андріївській церкві відновили картину 1847 року із зображенням Шевченка

18 травня 2017 о 17:15

У київській Андріївській церкві завершили реставрацію полотна Платона Бориспольця «Проповідь апостола Андрія». Всі роботи провели працівники Національного заповідника «Софія Київська», пише Gazeta.ua.

Художник написав картину 1847 року в Парижі, подарував Києву.

«Щоб наголосити, де саме проповідує Апостол Андрій, що дія відбувається не в Грузії, Болгарії чи Греції, а на берегах Дніпра, Платон Борисполець зобразив відомого на той час Тараса Шевченка, з яким вчився в Петербурзькій академії мистецтв. Іншим героям полотно додає типово українських рис, наприклад, козацькі вуса і деталі одягу, яскрава плахта на жіночій фігурі», — розповідає завідувачка музею «Андріївська церква» Ліна Янченко.

Розмір полотна «Проповідь апостола Андрія» — 3,5×4,5 м. В Андріївській церкві картина з'явилася у серпні 1867 року, з нагоди 100-річчя освячення храму.

Реставрація Андріївської церкви триває з 2009-го. Протягом 2009—2012 років — провели роботи з укріплення пагорба, 2015-го укріпили 3 фасади храму. Зараз завершується реставрація паперті і оглядового майданчика, їх планують відкрити для відвідування в кінці червня — на початку липня. Внутрішнє оздоблення можна побачити не раніше, ніж за рік.

2017-го Андріївській церкві виповнюється 250 років.

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути