chrome firefox opera safari iexplorer

Андріївській церкві загрожують влада і забудовники, а не віруючі

02 серпня 2012 о 09:53

Скасування богослужінь в Андріївській церкві для її порятунку зараз недоречне, адже такий спосіб можна використати в останню чергу, коли всі інші будуть вже вичерпані.

Про це заявив на прес-конференціцї голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

«Все, що відбувається з Андріївською церквою останнім часом, призводить до її руйнування. Головну проблему складають невміла робота служб, які укріплювали пагорб, де знаходиться історичний храм, а не богослужіння, як заявив голова наглядової ради Софії Київської, що опікується Андріївської церквою, П. Толочко. На жаль, зі схилу повирубували всі дерева, які його тримали, і забиваючи палі, спричинили небезпечні вібрації стін церкви», — заявив О. Бригинець.

Депутат наголосив, що історичні церкви, такі як Андріївська або Кирилівська, повинні охоронятися і бути захищеними від руйнування містобудівними заходами, які сьогодні не застосовуються.

«Влада хизувалася великим бюджетом, який було витрачено на «порятунок» Андріївської церкви, але все це закінчилося черговим зсувом ґрунту і заявою чиновників про можливість припинення богослужінь. То навіщо було марно витрачати бюджетні мільйони?», — обурюється О. Бригинець.

Нагадаємо, раніше Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ухвалив рішення не включати Андріївську та Кирилівську церкви Києва до Списку об′єктів всесвітньої спадщини.

Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути