chrome firefox opera safari iexplorer

Андріївській церкві загрожують влада і забудовники, а не віруючі

02 серпня 2012 о 09:53

Скасування богослужінь в Андріївській церкві для її порятунку зараз недоречне, адже такий спосіб можна використати в останню чергу, коли всі інші будуть вже вичерпані.

Про це заявив на прес-конференціцї голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

«Все, що відбувається з Андріївською церквою останнім часом, призводить до її руйнування. Головну проблему складають невміла робота служб, які укріплювали пагорб, де знаходиться історичний храм, а не богослужіння, як заявив голова наглядової ради Софії Київської, що опікується Андріївської церквою, П. Толочко. На жаль, зі схилу повирубували всі дерева, які його тримали, і забиваючи палі, спричинили небезпечні вібрації стін церкви», — заявив О. Бригинець.

Депутат наголосив, що історичні церкви, такі як Андріївська або Кирилівська, повинні охоронятися і бути захищеними від руйнування містобудівними заходами, які сьогодні не застосовуються.

«Влада хизувалася великим бюджетом, який було витрачено на «порятунок» Андріївської церкви, але все це закінчилося черговим зсувом ґрунту і заявою чиновників про можливість припинення богослужінь. То навіщо було марно витрачати бюджетні мільйони?», — обурюється О. Бригинець.

Нагадаємо, раніше Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ухвалив рішення не включати Андріївську та Кирилівську церкви Києва до Списку об′єктів всесвітньої спадщини.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути