chrome firefox opera safari iexplorer

У родинній церкві Богдана Хмельницького закровоточила ікона Страсного Христа

14 травня 2015 о 11:24

У село Суботів Чигиринського району, на батьківщину Богдана Хмельницького, останнім часом масово їдуть віруючі не лише з районів Черкащини, а й з інших областей. І мета такого масового паломництва в усіх одна — зайти до тамтешнього храму святого пророка Іллі, який вважають родинною церквою гетьмана України, та на власні очі побачити ікону Страсного Христа у терновому вінку, котра віднедавна закровоточила.

Таке диво тут сталося вперше, каже настоятель храму отець Володимир, який служить місцевій громаді вісім років поспіль. Хоча збудована Іллінська церква, котра нині належить до УПЦ Київського патріархату, ще у 1653 році за наказом Богдана Хмельницького як родова церква-усипальниця. У цій церкві через чотири роки після завершення будівництва, праворуч від вівтаря, гетьмана й поховали. Правда, коли у минулому столітті археологи проводили там розкопки, то не знайшли Богданової труни.

«Експертизу краплини з ікони ми не робили, але якщо це кровоточення продовжиться і буде рясним, то я це благословлю», — зазначає митрополит Черкаський і Чигиринський Іоанн.

Він переконаний, що це Божий знак, який попереджає: в Україні можуть настати непрості часи. Владика Іоанн стверджує, що ми повинні звертати увагу на ті знаки, які Господь нам подає. Як правило, наголошує він, і мироточення ікон, і кровоточення даються Богом для того, щоби попередити народ Божий, що мають відбутися якісь події. Не виключено, припускає митрополит, що це може бути пряма агресія Росії проти України, до якої треба готуватися. «І якщо Господь дає нам такий знак, то значить він укріпляє нас у тому, що і в такій скорботі буде з нами і не дасть ворогу досягнути своїх планів», — підсумовує митрополит.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути