chrome firefox opera safari iexplorer

У родинній церкві Богдана Хмельницького закровоточила ікона Страсного Христа

14 травня 2015 о 11:24

У село Суботів Чигиринського району, на батьківщину Богдана Хмельницького, останнім часом масово їдуть віруючі не лише з районів Черкащини, а й з інших областей. І мета такого масового паломництва в усіх одна — зайти до тамтешнього храму святого пророка Іллі, який вважають родинною церквою гетьмана України, та на власні очі побачити ікону Страсного Христа у терновому вінку, котра віднедавна закровоточила.

Таке диво тут сталося вперше, каже настоятель храму отець Володимир, який служить місцевій громаді вісім років поспіль. Хоча збудована Іллінська церква, котра нині належить до УПЦ Київського патріархату, ще у 1653 році за наказом Богдана Хмельницького як родова церква-усипальниця. У цій церкві через чотири роки після завершення будівництва, праворуч від вівтаря, гетьмана й поховали. Правда, коли у минулому столітті археологи проводили там розкопки, то не знайшли Богданової труни.

«Експертизу краплини з ікони ми не робили, але якщо це кровоточення продовжиться і буде рясним, то я це благословлю», — зазначає митрополит Черкаський і Чигиринський Іоанн.

Він переконаний, що це Божий знак, який попереджає: в Україні можуть настати непрості часи. Владика Іоанн стверджує, що ми повинні звертати увагу на ті знаки, які Господь нам подає. Як правило, наголошує він, і мироточення ікон, і кровоточення даються Богом для того, щоби попередити народ Божий, що мають відбутися якісь події. Не виключено, припускає митрополит, що це може бути пряма агресія Росії проти України, до якої треба готуватися. «І якщо Господь дає нам такий знак, то значить він укріпляє нас у тому, що і в такій скорботі буде з нами і не дасть ворогу досягнути своїх планів», — підсумовує митрополит.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути