chrome firefox opera safari iexplorer

Україною розповсюджується кір

14 червня 2017 о 17:00

Кір поширився на 15 областей України. Найбільше випадків захворювання в Івано-Франківській та Одеській області, пише Gazeta.ua з посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров'я.

В країні зареєстровані 735 випадків захворювання на кір, 392 з них — в Івано-Франківській області, 267 — Одеській. 536 хворих — чоловіки.

Також фіксують випадки в Тернопільській області, Дніпропетровській, Вінницькій, Чернівецькій, Львівській, Закарпатській, Київській, Хмельницькій, Кіровоградській, Донецькій, Житомирській і Черкаській областях.

У групі ризику — діти 4–9 років і дорослі від 30 до 50 років.

Хвороба супроводжується болем у м'язах, високою температурою, червоним висипом на шкірі. Інфекція може давати симптоми, подібні до застуди чи грипу. Проте від кору в роті з'являються плями, подібні на манну крупу. За кілька днів — висипи на тілі. Очі сльозяться, світло спричиняє подразнення. Бувають галюцинації. Складно дихати, їсти й пити. Три-чотири дні людина може не знати, що хвора.

Епідемія кору виникає раз на п'ять років. Ця вірусна інфекція розповсюджується блискавично, бо передається повітряно-крапельним шляхом. Останній спалах кору був п'ять років тому — після футбольного чемпіонату Євро-2012. Раніше їх фіксували 2001-го та 2006-го.

«Лікування кору таке ж, як і грипу. ­Серед небезпечних ускладнень енцефаліт — запалення мозкових оболонок. Він призводить до ­інвалідності. Також можуть виникати проблеми з серцем, нирками, нервовою системою. Іноді спричиняє сліпоту. Найкращий спосіб запобігти кору — щеплення. Дітям його роблять двічі: у рік і в 6 років. Лише вакцинація зменшує кількість ускладнень і летальних випадків», — говорить Федір Лапій, 44 роки, головний дитячий імунолог Києва.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути