chrome firefox opera safari iexplorer

На Полтавщині археологи зайшли скіфське золото VI століття до нашої ери

24 липня 2017 о 10:07

На Більському городищі, яке розташоване на височині в межиріччі річки Ворскли та правої притоки Псла річки Суха Грунь в районі села Більськ Котелевського району Полтавської області, археологи знайшли скіфське золото VI століття до нашої ери.

Про унікальні знахідки археологів повідомляють Новини Полтавщини.

«Археологи, що працюють у рамках третьої польової археологічної школи, за перші дні експедиції відкопали сенсаційні знахідки. Вони знайшли знову скіфське золото, унікальні вцілілі амфори скіфської доби, різноманітні прикраси, наконечники для стріл і навіть стародавні шкіряни вироби», — йдеться в повідомленні.

Унікальність знахідок у тому, що більшість скіфських поховань були розграбовані різноманітніми мародерамим іще до того часу, як з’явилася археологія та розкопки пам’яток за науковими стандартами, які дають змогу зафіксувати всі знахідки.

 umoloda.kiev.ua

Зазначається, що у Більську на території Історико-культурного заповіднику Більськ уже третій рік поспіль проходять масштабні розкопки, куди з’їжджаються археологи та науковці з провідних закладів України та інших держав.

«Якщо на початку створення школа мала вигляд польової практики для студентів, то зараз це – масштабний археологічний проект, на який з’їжджаються знані археологи та науковці з провідних закладів України і навіть інших держав», — зазначив директор Історико-культурного заповідника «Більськ» Ігор Корост.

 umoloda.kiev.ua

Більське городище низкою дослідників ототожнюється з літописним містом Гелоном, який згадує у своїх творах давньогрецький історик Геродот.

У 2016 році співробітники музею археології і етнографії Харківського національного університету ім. Каразіна разом з представниками заповідника «Більськ» в межах городища виявили найбільшу на Лівобережній Україні знахідку, яка налічує 30 золотих виробів.

Ця знахідка дозволила залучити у 2017 році до розкопок представників 8 навчальних та наукових установ.

9 лютого

Інші дати
Василь Данилевич
1872 – український історик, археолог, нумізмат, музеєзнавець, учень В. Антоновича. Автор фундаментальної праці з давньої історії Київщини «Археологічна минувшина Київщини» (1925), історіографічних розвідок про Миколу Костомарова, публікацій матеріалів про численні археологічні дослідження курганів на Сумщині, слов’янських старожитностей під Харковом.
Розгорнути
Іоанна Златоуста
Опівдні ясне сонце - на ранню весну
Розгорнути
Народився Никифор Григор'єв (Григор'єв-Наш)
1883 –  педагог-просвітянин, громадський і політичний діяч, Міністр освіти в уряді УНР, директор Соціологічного інституту в Празі, керівник українського відділення радіостанції «Голос Америки». Автор праць «Історія України в народних думах та піснях», «Основи націознання», «Українська національна вдача».
Розгорнути