chrome firefox opera safari iexplorer

На Полтавщині археологи зайшли скіфське золото VI століття до нашої ери

24 липня 2017 о 10:07

На Більському городищі, яке розташоване на височині в межиріччі річки Ворскли та правої притоки Псла річки Суха Грунь в районі села Більськ Котелевського району Полтавської області, археологи знайшли скіфське золото VI століття до нашої ери.

Про унікальні знахідки археологів повідомляють Новини Полтавщини.

«Археологи, що працюють у рамках третьої польової археологічної школи, за перші дні експедиції відкопали сенсаційні знахідки. Вони знайшли знову скіфське золото, унікальні вцілілі амфори скіфської доби, різноманітні прикраси, наконечники для стріл і навіть стародавні шкіряни вироби», — йдеться в повідомленні.

Унікальність знахідок у тому, що більшість скіфських поховань були розграбовані різноманітніми мародерамим іще до того часу, як з’явилася археологія та розкопки пам’яток за науковими стандартами, які дають змогу зафіксувати всі знахідки.

 umoloda.kiev.ua

Зазначається, що у Більську на території Історико-культурного заповіднику Більськ уже третій рік поспіль проходять масштабні розкопки, куди з’їжджаються археологи та науковці з провідних закладів України та інших держав.

«Якщо на початку створення школа мала вигляд польової практики для студентів, то зараз це – масштабний археологічний проект, на який з’їжджаються знані археологи та науковці з провідних закладів України і навіть інших держав», — зазначив директор Історико-культурного заповідника «Більськ» Ігор Корост.

 umoloda.kiev.ua

Більське городище низкою дослідників ототожнюється з літописним містом Гелоном, який згадує у своїх творах давньогрецький історик Геродот.

У 2016 році співробітники музею археології і етнографії Харківського національного університету ім. Каразіна разом з представниками заповідника «Більськ» в межах городища виявили найбільшу на Лівобережній Україні знахідку, яка налічує 30 золотих виробів.

Ця знахідка дозволила залучити у 2017 році до розкопок представників 8 навчальних та наукових установ.

20 січня

Інші дати
Іван Фещенко-Чопівський
20 січня 1884, м. Чуднів, Житомирщина  - 2 вересня 1952 концтабір в с. Абезь, Республіка Комі, СРСР) — учений-металург, громадський і політичний діяч, міністр Центральної Ради та Директорії.
Розгорнути
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народилася Ганна Затиркевич-Карпинська
(1855, с. Срібне Чернігівської обл. - 1921) - українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха ("По ревізії" М. Кропивницького), Ганна ("Безталанна" І. Карпенка-Карого), Лимериха ("Лимерівна" Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути