chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Києві відзначатимуть ювілей від дня народження Ольжича

07 липня 2017 о 12:49

У Києві до 110-ї річниці від дня народження відомого українського поета, вченого, визначного діяча ОУН Олега Ольжича (Кандиби) відбудеться низка заходів.

Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

«У Національному музеї історії України (вул. Володимирська, 2) 7 липня о 15:00 відкриється документально-речова виставка про життя і творчість Олега Ольжича. На виставці будуть представлені унікальні фото, рукописи, археологічні малюнки, перші видання з археології, збірки поезії тощо, які зберігалися в Архіві ОУН», – йдеться в повідомленні.

Також 7 липня, о 13:00, на Лук’янівському цвинтарі відбудеться вшанування пам’яті батьків Олега Ольжича – відомого українського поета Олександра Олеся (Кандиби) і вчительки Віри Кандиби із Свадковських.

О 17:00 на вул. Толстого, 15, відбудеться покладання квітів до пам’ятної дошки Олегу Ольжичу.

У заходах візьмуть участь перший заступник голови Держкомтелерадіо, голова ОУН Богдан Червак, літературознавці, археологи, політики.

Олег Ольжич народився 8 липня 1907 року у Житомирі. Загинув від тортур 10 червня 1944 року у концтаборі Заксенгаузен, Німеччина.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути