chrome firefox opera safari iexplorer

У Житомирі розпочався тиждень Олега Ольжича

22 липня 2014 о 10:16

Покладанням квітів до пам’ятної дошки Олегу Ольжичу в Житомирі було урочисто відкрито тиждень пам’яті цього видатного українського поета, вченого, політичного діяча. 21 липня, у день народження знаменитого земляка, вшанувати його пам’ять прийшли представники влади, інтелігенція, духовенство, молодь, повідомляє прес-служба ОДА.

Дуже важливо, щоб всі житомиряни, до яких зараз повертається Ольжич, заново відкрили для себе його поезію, разом із тією історією, в контексті якої вона писалася, наголосив голова облдержадміністрації Сидір Кізін.

У своєму виступі громадська активістка Олена Галагуза розповіла, що вирішується питання про створення музею нашого видатного земляка. Його планують встановити на тому місці, де стояв будинок, у якому народився палкий патріот, – на розі вулиць Олега Ольжича і Старовільської. Цього ж дня в облдержадміністрації відкрили виставку, присвячену пам’яті Олега Ольжича. Її епіграфом стали слова нашого видатного поета-земляка: «Державу не твориться в будучині, державу будується нині». Відкриваючи виставку, Сидір Кізін закликав всіх читати Олега Ольжича, адже його вірші є зараз надзвичайно актуальними

Протягом тижня у Житомирі та області проходитимуть численні літературно-мистецькі заходи, метою котрих є привернути увагу широкого кола громадськості до постаті відомого українського патріота, публіциста і громадського діяча Олега Олександровича Кандиби, який увійшов в історію як Олег Ольжич, та познайомити з надбаннями великого Українця.

Джерело: "День"
Розділи: Новини культури

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути