chrome firefox opera safari iexplorer

Вміст ртуті над київським «Радикалом» у 30 разів вищий за норму

06 липня 2017 о 16:57

На території колишнього столичного заводу «Радикал» у деяких точках концентрація ртуті в повітрі перевищує гранично допустиму норму до 30 разів, концентрація у ґрунті перевищує допустиму норму до 14,5 разів.

Про це заявив представник Держпродспоживслужби Дмитро Байраченко на спільному брифінгу з депутатами Київради від “Самопомочі”, повідомляє Укрінформ.

«Ряд нових лабораторних досліджень на території заводу «Радикал» відбувалися 23 і 29 червня 2017 року», — сказав Байраченко.

Як зазначила депутат Київради Ганна Сандалова, столичний завод «Радикал», який спорудили ще у 1951 році, був один із трьох підприємств в Радянському Союзі, які на той час виробляли рідкісну і необхідну для оборони, енергетики та хімічної промисловості продукцію, для створення якої застосовували ртуть.

"Тоді екологічна інспекція зафіксувала на території заводу 134,6 тонни ртуті, 109 тонни сірчаної кислоти, 44 тонни ртутних шламів, 62 тонни соляної кислоти, 12,5 тонни аміаку, 486 тонни — шламів солерозчинення та близько 2500 тонн інших відходів», – зазначила депутат.

Сандалова наголосила на тому, що після ліквідації заводу в 2000 році територію «Радикалу» визнали екологічно небезпечним об’єктом для Києва, оскільки концентрація ртуті на окремих ділянках перевищується у десятки разів.

«У 2006 з цієї території вдалося вивезти 127 тис. кг ртуті та 96 тонн забрудненого ртуттю обладнання. Та все ж приблизно 6-7 тонн ртуті нікуди не ділося. Якщо порахувати це звичайними термометрами, то з цієї кількості ртуті можна зробити їх для усіх жителів планети», – сказала Сандалова.

Розділи: Довкілля

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути