chrome firefox opera safari iexplorer

Магнітні бурі у вересні: медики радять уникати стресів і перевтоми

06 вересня 2017 о 16:11

На початку осені метеорологи попереджають про декілька спалахів сонячної активності. За даними сайту meteoprog.ua у вересні штормитиме 5 разів: 1 вересня, 13 вересня, 14 вересня, 15 вересня, 16 вересня.

З 17 по 23 вересня будуть спостерігатися збурення геомагнітного поля Землі.

Медики попереджають, що магнітні бурі можуть стати причиною різкої зміни настрою, погіршення загального самопочуття і загострення хронічних захворювань.

Особливо страждають люди із захворюваннями серцево-судинної системи. Можливими реакціями організму людини на магнітні бурі є: головний біль, порушення сну, занепад сил, різка зміна показників артеріального тиску.

У дні максимальної геомагнітної активності уникайте стресу, перевтоми, а також надмірних розумових та фізичних навантажень, дотримуйтеся правил здорового харчуванням.

Лікар-фітотерапевт Борис Скачко радить — якщо ви знаєте свою реакцію на зниження атмосферного тиску, перепади температури і магнітні бурі, то наперед прийміть препарати, які стабілізують самопочуття.

«Уникайте навантажень як фізичних, так і емоційних, які будуть перевантажувати судини і нервову систему. Відмовтеся від рясних прийомів їжі, особливо жирної: переповнений шлунок приводить до порушення ритму серця і стрибків тиску. Їжте невеликими порціями по 4-5 разів на день. Віддавайте перевагу продуктам, багатим вітамінами А, С і Р, які позитивно впливають на функції нервової системи і кровоносних судин. Це чорна смородина, лимони, плоди шипшини, щавель, обліпиха, морква, яловича печінка, вершкове масло, яйця», — зазначає лікар

Ще радить лікар замінити каву і міцний чай (ці напої перезбуджують нервову систему) на трав'яний чай і адаптогени: відвар шипшини, настоянки женьшеню, елеутерококу, плодів лимонника, повністю відмовитися від алкоголю, який не розслаблює, а активізує центральну нервову систему.

«Якщо ви відчули різке нездужання, підвищився тиск або почастішала частота серцевих скорочень, відкладіть роботу або домашні справи, випийте заспокійливі ліки або 50 крапель корвалолу і приляжте на годину відпочити в темному, добре провітрюваному приміщенні. Добре висипайтеся — безсоння підвищує метеочутливість втричі», — рекомендує лікар.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути