chrome firefox opera safari iexplorer

Обіцянки «жити по-новому» переносяться на високосний 2020 рік

07 вересня 2017 о 14:01

Закликавши народних депутатів «внести і узгодити нарешті зміни до Конституції, які скасовують депутатську недоторканість… Щоб полегшити для вас прийняття цього рішення, щоб у вас не було відчуття, що воно якимось чином спрямоване проти вас, я маю дуже просту пропозицію. Давайте ухвалимо це рішення із введенням його в дію 1 січня 2020 року для депутатів вже нової Верховної Ради», Порошенко публічно відмовився від своєї передвиборчої програми і заради власного спокою при владі запропонував депутатам своєрідну «індульгенцію».

По-перше, очевидно, Президент забув про свій невідкладний законопроект про скасування недоторканності № 1776, який ще з грудня 2015 року «очікує розгляду» Верховної Ради. Між іншим, цей законопроект давно вже «узгоджений» і депутатами (365 голосів), і Конституційним Судом, і профільним парламентським Комітетом…

По-друге, виходить, що логіка Президента така: залишити депутатів недоторканними vip-персонами, аби вони тільки його не критикували, не створювали йому зайвих проблем і підтримували його ініціативи. За такою ж аналогією, не треба ухвалювати і Закону «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України», який розблоковує дію процедури імпічменту, доки Порошенко буде Президентом?! Мабуть, тоді не треба чіпати й міністрів та інших чиновників, щоб вони собі далі спокійно крали, вирішували власні бізнесові інтереси, працевлаштовували родичів тощо?..

Подібних запитань занадто багато. Але очевидно одне: ця ініціатива Порошенка увійде в історію як відтермінування відповідальності за порушення закону, або як своєрідний бартер підтримки Президента за «індульгенцію»: поки ми при владі, закон на нас не поширюється…

Тож, усі обіцянки «жити по-новому» переносяться на високосний 2020 рік…

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна»

Розділи: Політика

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути